Školy

 • Říj- 2020 -
  30 října
  Dění ve městě

  Přispějte do sbírky notebooků pro neratovické školáky na distanční výuku

  Budoucnost pro Neratovice společně s místními příznivci České pirátské strany se připojuje ke sbírce notebooků pro děti ze sociálně slabých rodin, které nemají k dispozici notebook ani počítač na distanční výuku. Pořadatelé sbírky zajistí přeinstalování notebooku tak, aby měly funkční operační systém, a jejich distribuci školákům a školačkám, kteří tuto pomoc opravdu potřebují. Máte-li doma nepotřebný notebook či tablet, můžete donést do obchodu se zdravou výživou La Nature na neratovickém náměstí Republiky. Zítra, tedy v sobotu 31. října, bude otevřeno od 9 do 12 hodin. Od pondělí do pátku je pak otevírací doba obchodu od 9 do 12 hodin a od 13 do 17.30 hodin. Děkujeme všem dárcům i těm, kdo s pořádáním sbírky pomáhají!

  Číst více »
 • Zář- 2020 -
  18 září
  Dění ve městě

  Celý 2. stupeň 3. ZŠ Neratovice hygienici uzavřeli

  Krajská hygienická stanice Středočeského kraje dnes odpoledne uzavřela 2. stupeň 3. ZŠ Neratovice. Mimořádné opatření KHS říká: „V ohnisku nákazy onemocnění COVID-19 způsobeného novým typem koronaviru SARSCoV-2, nacházejícím se v Základní škole Neratovice, 28. října 1157, okres Mělník, se sídlem října 1157, 277 11 Neratovice, IČO 70888094, se zakazujeod okamžiku doručení tohoto rozhodnutí do dne 28.09.2020 osobní přítomnost žáků 2. stupně školy..“ Dále ukládá povinnost před jejím znovuotevřením zajistit provedení provést ohniskovou dezinfekci prostor 2. stupně školy za použití dezinfekčního prostředku s plně virucidním účinkem. „Vzhledem ke zhoršení epidemiologické situace v okrese Mělník a dále k tomu, že na uvedené škole došlo k potvrzenému výskytu onemocnění COVID-19 a nařízení karantény více jak u 30 procent pedagogických pracovníků a žáků, dospěla KHS k závěru, že je riziko přítomnosti možných zdrojů nákazy a dalších přenosů nákazy tak veliké, že by další provoz školy představoval nepřiměřené epidemiologické riziko a ohrožení veřejného zdraví,“ píše…

  Číst více »
 • Kvě- 2020 -
  13 května
  Komunální politika

  V kauze mlékojedské školky došlo k obratu. Bude otevřena.

  Dnes ráno jsme informovali o rozhořčení mlékojedských rodičů ohledně rozhodnutí MŠ Harmonie neotevřít MŠ Berušky v Mlékojedech. Od vydání článku došlo k obratu v situaci. Dnes dopoledne bylo rozhodnuto, že mlékojedská školka, kde 90 % dětí mělo zájem nastoupit, nakonec znovuotevřena bude. Co přesně vedlo ke změně rozhodnutí, které podle našich informací ještě dnes ráno bylo pevné, nám není známo. Každopádně je dobře, že došlo k nápravě zjevně chybného rozhodnutí. A to je dobrá zpráva pro hlavně pro děti a jejich rodiče v Mlékojedech.

  Číst více »
 • 13 května
  Dění ve městě

  Mlékojedské rodiče rozhořčilo zavření školky přes velký zájem o docházku dětí

  Znovuotevření mateřských školek v rámci uvolňování opatření proti šíření koronaviru bohužel provází problémy. Rodiče dětí, které docházejí do školky Berušky v Mlékojedech, jsou rozhořčeni poté, co se dozvěděli, že tato mateřská školka nebude znovuotevřena. Přitom z 19 dětí, které školku běžně navštěvují, 17 projevilo zájem do ní nyní docházet. Jako náhradní školka jim byla nabídnuta Mateřská škola Čtyřlístek, z Mlékojed úplně nejvzdálenější školka v Neratovicích. Automobilem je z Mlékojed vzdálená 14,6 km, pěšky 3,3 km. Odvoz do školky a vyzvedávání ze školky by tak pro mnohé rodiče, kteří jistě měli dost podstatné důvody, proč své děti přihlásili právě do MŠ Berušky, byla logistická noční můra. Podle informací, které Neratovinám rodiče poskytli, má školka zůstat uzavřena, neboť neratovické školky potřebují kuchařku z mlékojedské školky. „Proč nesloučí některé neratovické školky, kde se přihlásilo méně dětí a pro jejich rodiče to nebude takový problém, neratovické školky jsou blízko sebe,“ řekla Neratovinám jedna z…

  Číst více »
 • Zář- 2016 -
  17 září
  Dění ve městě

  Dobročinná sbírka pro byškovickou školu pokračuje

  Pravděpodobně jste si mohli všimnout na sociálních sítích výzvy k materiální sbírky pro Základní školu a Praktickou školu v Byškovicích, kam chodí děti s hendikepem, které v běžné škole mají problém s integrací. Do této školy chodí i moje dvě děti Petr a František Hložkovi.

  Číst více »
 • Čvc- 2016 -
  22 července
  Politika

  Dvě stovky neratovických učitelů by si měly od září platově polepšit o 1300 – 1500 Kč

  V neratovických veřejných školách pracuje kolem 200 pedagogických pracovníků. Ti všichni by se měli dočkat významného zvýšení mezd od začátku nadcházejícího školního roku. Začínající učitelé si polepší zhruba o 1300 Kč měsíčně. Zkušení učitelé pak o 1500-1600 Kč.

  Číst více »
 • Dub- 2015 -
  16 dubna
  Dění ve městě

  Lesní mateřská školka Dubínek pořádá v sobotu úklid v rámci akce „Ukliďme Česko“

  Lesní mateřská školka Dubínek se ujala organizace neratovických aktivit v rámci celostátní akce „Ukliďme Česko,“ jejímž cílem je likvidace co nejvíce černých skládek a vyčištění co nejvíce míst v našem okolí. Akce se koná v sobotu 18. dubna. Do akce se zapojí také Nízkoprahové centrum dětí a mládeže Neratovice, Základní škola 28. Října, Gymnázium F. Palackého, Základní škola Byškovická, Obchodní akademie Sova a SOŠ a SOU Neratovice, které budou v různých dnech uklízet lokality poblíž svého působiště. Dubínek vytipoval dvě lokality k úklidu. První je cesta od Kojetického potoka směrem k lesíku Na Skalách a k Dubínkově jurtě, kudy řada Neratovičanů chodí na procházky. Sraz je v 9 hodin u jurty, kde bude po úklidu také občerstvení. Organizátorkou je Hanka Ježková. Druhou lokalitou je lesík přiléhající k ulici Mládežnická mezi železničním přejezdem a poštou. Sraz v 9 hodin ráno na rohu ulic Mládežnická a Antonína Dvořáka. Úklid koordinuje Zuzka Králové…

  Číst více »
 • Lis- 2014 -
  22 listopadu

  Zahraniční studenti na návštěvě neratovického gymnázia

  Koncem září 2014 navštívili Gymnázium Františka Palackého studenti z Německa, Norska a Španělska společně se svými učiteli. Studenti přijeli do České republiky na 5 dní v rámci výměnného studijního programu Comenius, který trvá již dva roky. Během pobytu jsme viděli několik zajímavých míst a podnikli pár akcí, které jsou zážitkem do konce života.

  Číst více »
 • Říj- 2013 -
  14 října

  Neratovické gymnázium uspělo s projektem "Hodnoty Evropana"

  Gymnázium Františka Palackého v Neratovicích se letos již potřetí stalo součástí programu Comenius. Osmnáct vybraných studentů se zapojí do projektu „Hodnoty Evropana“, kterým se neratovické gymnázium umístilo na druhém místě.

  Číst více »
Back to top button

Používáte AdBlock :(

Provoz našeho webu je závislý na výdělku z reklam. Prosíme vypněte si blokování reklam při procházení Neratovin. Děkujeme ❤️