Dění ve městě

Dobročinná sbírka pro byškovickou školu pokračuje

Pravděpodobně jste si mohli všimnout na sociálních sítích výzvy k materiální sbírky pro Základní školu a Praktickou školu v Byškovicích, kam chodí děti s hendikepem, které v běžné škole mají problém s integrací. Do této školy chodí i moje dvě děti Petr a František Hložkovi. Jak už to bývá, tak i ve školství jsou dané rozpočty a bohužel i úvazky pro asistentky pedagoga. Z tohoto důvodu je nutná reorganizace tříd a jejich sloučení z více ročníků a toto se stalo i v Byškovicích a nejen to. Učitelé se samo vzdali některých benefitů, aby si udrželi stávající paní asistentky na škole. To mě jako rodiče motivovalo v tom jim nějak pomoci.

Jak sbírka vznikla?

Mojí prací je můj magazín pro maminky s dětmi Nejenmaminkam.cz a v rámci něj spolupracuji s celou řadou neziskových organizací, z čehož jedna z nich jsou Andělé bez Křídel z.s. Andílci vědí jaké mám děti a když jsem se jednou zeptala, podle čeho vybírají komu pomohou jejich odpověď byla, jestli potřebujeme něco pro kluky. Bez rozpaků jsem jim napsala, že pro kluky ne, ale pro jejich školu.

Slovo dalo slovo a zorganizovali jsme materiální sbírku. Věci do sbírky nám dali lidé z Neratovic, Prahy, Děčína, Ústí nad Labem, Milovic (Tam to paní vlakem každý den svážela do Brandýsa, abychom to mohly vyzvednout po cestě) a z dalších měst. Pomohlo nám neskutečné množství lidí a my si toho strašně vážíme. Někdo nemohl pomoci materiálně, pomohl finančně a my za to něco dokoupili do sbírky. Vše co se nasbíralo ve škole kvitovali s povděkem a rádi to přijali.

Kdy proběhlo předání?

To co se stihlo nabírat přes léto, jsme předali 1. září a na stěhování věcí z auta se podíleli zaměstnanci školy, děti i rodiče. Čímž jim děkuji za pomoc!

Kdo se do sbírky zapojil?

Paní ředitelka PaedDr. Bc. Ivana Pechová nám na začátku dala skromný seznam s pár položkami, s tím, že by nechtěla aby to vyznělo, že toho chtějí moc. My ten seznam doplnili o to co viditelně škola potřebuje a vyvěsili ho veřejně na můj magazín a na Facebookové skupiny, všude kam to šlo.

Obepisovali jsme inzeráty, kde někdo daroval něco z toho co jsme potřebovali a následně jsme to sváželi k nám. V Děčíně to samé dělali Andílci, jejichž Zástupkyně Klára Hozáková, nám to přivezla 31. srpna. Celá ta akce, byl to neskutečný zážitek, při kterém jsme potkali celou řadu dobrých lidí, kteří chtěli pomoci. I na parkovišti mě stavěli lidi s balíkem papírů 🙂

Bude se ve sbírce pokračovat?

Hodně lidí si myslí, že předáním věcí vše skončilo. Neskončilo. Paní ředitelka s pedagogy museli celou sbírku projít, zkatalogizovat a zaslat se žádostí o přidělení na kraj, který to musí schválit a znovu přiklepnout právě naši škole. Tak se stalo a já můžu pod tento článek přidat poděkování všem Andílkům (a nejen jim), kdo se do sbírky zapojili. Sbírka ale nekončí. Stále přijímáme pro školu materiální pomoc. Pod článek dáme odkaz na konkrétní seznam věcí, které jsou třeba.

Vy můžete přispět již 25. 9. 2016 na Neratovických cyklohrátkách!

Že se cyklohrátky konají jistě víte, o jejich příběhu zase v jiném článku, ale, že budete moci přispět materiálně na tuto školu přímo na akci je čerstvá novinka. V rámci své práce poznávám hodně lidí a poznala jsem i Marii Kaseny Červinkovou. Skvělou fotografku a úžasně lidským přístupem, která se při jedné z mých návštěv zmínila, že by klidně dělala i něco charitativního. Ano, teď byl ten moment, kdy jsem si na to vzpomněla a slovo dalo slovo…

Nechte se za dar pro školu vytotit

25. 9. 2016 na Neratovických cyklohrátkách budete moci do vyhrazených prostor dát materiální dar pro školu a na oplátku vás nebo vaše děti Marie Kaseny Červinková vyfotí. Upravené fotografie budou zasílány emailem, nebo zaslány po vytištění, dle zájmu.

Nyní již slíbené poděkování…

Poděkování

Děkujeme všem ochotným „andílkům“ z dobrovolného sdružení fyzických osob Andělé bez křídel z. s. za dar pro žáky naší školy ve formě školních a kancelářských potřeb. Velké poděkování patří také manželům Hložkovým za dovoz daru do školy. Velmi si této bezprostřední pomoci vážíme a vše při výuce i zájmových činnostech využijeme!

PaedDr. Bc. Ivana Pechová
ředitelka Základní a Praktické školy Neratovice, příspěvkové organizace
V Neratovicích 14. 9. 2016

Seznam potřebných věcí i s celým příběhem najdete na Facebooku klinutím zde.

Pokud nemáte Facebook, pak je vše i na webu Nejenmaminkam.cz.

Související články

Back to top button