Volby

 • Říj- 2017 -
  22 října
  Politika

  V Neratovicích ovládlo volby ANO s 35 % hlasů

  V Neratovicích byla ve volbách do Poslanecké sněmovny podprůměrná volební účast 55,6 % a volby drtivě vyhrálo ANO 2011 s téměř 2,5 tisíci hlasy. Další výsledky výsledky za volební obvod Neratovice uvádíme níže. ANO 2011 – 2472 hlasů – 35,12 % Česká pirátská strana – 789 hlasů – 11,21% Svoboda a přímá demokracie – 779 hlasů – 11,06 % Občanská demokratická strana – 770 hlasů – 10,94 % Komunistická str.Čech a Moravy – 469 hlasů – 6,66 % Česká str.sociálně demokrat. – 433 hlasů – 6,15 % STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ – 378 hlasů – 5,37 % TOP 09 – 308 hlasů – 4,37 % Křesť.demokr.unie-Čs.str.lid. – 170 hlasů – 2,41 % Strana svobodných občanů – 119 hlasů – 1,69 % Strana zelených – 102 hlasů – 1,44 % REALISTÉ – 59 hlasů – 0,83 % Starostka města Lenka Mrzílková získala na kandidátce strany Starostové a nezávislí (STAN) 127 preferenčních hlasů.

  Číst více »
 • 20 října
  Komunální politika

  Předvolební zamyšlení: Jak to tedy je?

  Tento text byl napsán původně pro web mojenera, který ho nezveřejnil, a proto jsme byli požádáni o zveřejnění. Jedná se o předvolební zamyšlení z pohledu jednoho občana Mlékojed nad problémy této části Neratovic.Kdykoliv si čtu nějaké souhrnné, byť dílčí ohlédnutí města Neratovic, upoutá mě, jak se vedení hrdě hlásí ke svým více či méně detašovaným oblastem, a je jedno, zdali jsou to Lobkovice, Byškovice nebo Mlékojedy. Zlepšují jim statistiky, počty voličů, portfolio prospěšných prací a řadu dalších splněných kolonek. Přitom to v praxi vypadá skoro opačně. Do Mlékojed se starostka jezdí dívat jen 2x ročně na zasedání s občany, kde velmi rafinovaně věší bulíky na nos. Pro pohotového rétora je to stejně snadné jako pro vás navěsit vánoční ozdoby. V momentě, kdy toto píšu, se republika zmítá v předvolebních nepokojích a všechny strany se předhání v odhazování a přehazování hnoje. Je tedy vcelku logické, že se budou propírat i pozitivní…

  Číst více »
 • 18 října
  Politika

  Ve čtvrtek na pokec s ex-ministryní školství Kateřinou Valachovou

  V Neratovicích nám politické strany v letošní volební kampani nedaly mnoho příležitostí setkat se a pohovořit s jejich kandidáty osobně. Zřejmě poslední takovou příležitostí před volbami bude setkání s Kateřinou Valachovou, která kandiduje na 2. místě kandidátky ČSSD ve Středočeském kraji. Bývalá ministryně školství bude ve čtvrtek (19. října) dle sociálně demokratické tradice rozdávat oranžové růže a hovořit s lidmi nejprve od zhruba od 16 hodin před samoobsluhou Tesco v ulici Na Výsluní. Později se přesune k samoobsluze Billa na Kojetické ulici. Od 19 hodin se pak setká se všemi zájemci v Barryho pizzerii, kde bude pravděpodobně až do zavíračky, tedy do 22. hodiny.

  Číst více »
 • 17 října
  Politika

  Poslední šanci si zařídit volební průkaz máte ve středu

  Voličský průkaz potřebuje každý, kdo chce volit jinde než v místě svého bydliště. Volby budou už tento pátek a sobotu, ale zařídit si volební průkaz je možné naposledy právě ve středu 18. října, tedy zítra, a to přímo na městském úřadě. Konkrétně v budově úřadu na neratovickém náměstí Republiky na Odboru správních činností a dopravy ve třetím patře. Úřední hodiny jsou 8:00 – 11:30 a pak 12:30 – 17:00. Pokud to v této době nestíháte, můžete se domluvit přímo s ochotnými úřednicemi Evidence obyvatel na telefonním čísle 315 650 434. S sebou si potřebujete vzít pouze váš občanský průkaz. Na místě pak vyplníte jen krátký formulář a během pár minut vám vydají voličský průkaz.

  Číst více »
 • Zář- 2017 -
  13 září
  Politika

  Starostka Neratovic Lenka Mrzílková kandiduje do poslanecké sněmovny

  Starostka města Lenka Mrzílková bude v letošních volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky usilovat o zvolení poslankyní za stranu Starostové a nezávislí. Je na šestém místě středočeské kandidátky STAN. Na webu strany STAN jako důvod své kandidatury uvádí: „Chtěla bych svým působením přispět k obnovení důvěry veřejnosti v politiku,“ a „Mou hlavní zásadou je slušnost a osobní zodpovědnost.“ Za své osobní tři programové priority považuje podporu kvality vzdělávání, mimo jiné cestou zvýšení prestiže pedagogů, spravedlivou přímou podporu sportovcům a sportovním klubům a podporu mladých talentů a vybudování turistické infrastruktury pro zvýšení zájmu o trávení volného času (cyklotrasy, vodní turistika, zvyšování atraktivity neturistických destinací…).

  Číst více »
 • Srp- 2017 -
  30 srpna
  Politika

  Hamáček ve Spolaně jedl v kantýně, kterou se skauty v roce 2002 pomáhal zachraňovat

  Předseda poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) se dnes zastavil v neratovické Spolaně. Zde se setkal s generálním ředitelem Karlem Pavlíčkem, ale také prohlédl provoz podniku. Kromě jiného se zajímal o podmínky zaměstnanců, a to nejen platové. Na závěr návštěvy poobědval v podnikové jídelně.„Dnes byste si ani nevšimli, že zde před patnácti lety řádily povodně. K povodním ve Spolaně mě váže jedna vzpomínka. V roce 2002 jsme vyrazili s naším skautským oddílem na pomoc povodněmi zasažené Spolaně a 24 hodin jsme pomáhali spolu s hasiči a dalším dobrovolníky se stavbou protipovodňových valů a s odčerpáváním vody. Dnes jsem si na to vzpomněl a schválně jsem se zeptal, jak jsou připraveni na případné povodně. Uvítal jsem, že se protipovodňová opatření od té doby značně zlepšila a při velké vodě v roce 2013 se už situace neopakovala,“ zavzpomínal předseda Sněmovny.

  Číst více »
 • 28 srpna
  Politika

  Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) navštíví ve středu Spolanu

  Na krátkou návštěvu Spolany Neratovice přijede ve středu 30. srpna předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček (ČSSD). V podniku se primárně bude zajímat o protipovodňová opatření. Kromě toho si prohlédne areál Spolany a poobědvá v závodní kantýně. Jan Hamáček je zároveň lídrem kandidátky sociální demokracie ve Středočeském kraji a jedno z hlavních hesel jeho kampaně je „Konec levné práce“, takže lze předpokládat, že se bude zajímat také o to, zda jsou zaměstnanci Spolany za svou práci dostatečně finančně ohodnoceni. Návštěva je plánována přibližně na 11:00-12:30.

  Číst více »
 • 26 srpna
  Politika

  V úterý 29. srpna do Neratovic připlují Piráti

  Česká pirátská strana přijede v rámci předvolební kampaně v úterý 29. srpna do Neratovic. Veřejnost zve na projížďku po Labi na moderní solární jachtě, se kterou Piráti obráží česká města v rámci plavby do Sněmovny.Během plavby (po menších skupinách) poskytne pan kapitán poutavý výklad o výrobě a provozu lodi. Kromě toho bude od 14:00 probíhat v Kostomlatského sadech piknik s kandidáty České pirátské strany anebo se připojit ke krátkému výletu na poutní místo Miluji. Večer od 19:00 pak bude diskuse s kandidáty pokračovat u piva v restauraci Terasa. Piráti nabízejí nejen „pokec o pirátské politice“, ale také dobrou zábavu.

  Číst více »
 • 23 srpna
  Politika

  Babišova návštěva Neratovic vzbudila minimální zájem

  Dnes dopoledne Neratovice v rámci své předvolební kampaně navštívil majitel hnutí ANO Andrej Babiš. Před Společenským domem ANO rozložilo svůj stánek, kde Babiš rozdával a podepisoval knihu neznámých autorů „O čem sním, když náhodou spím“. Stánek vydržel zhruba hodinu, během které se u stánku zastavilo zhruba 30 lidí, z části náhodných kolemjdoucích, několik příznivců i odpůrců, ale také zvědavců. „Nevěděla jsem, že tady bude Babiš. Knížku jsem si vzala, aby mi to manžel věřil, ale nechápu, jak ho může někdo volit,“ řekla Neratovinám náhodná kolemjdoucí. Další z návštěvníků, který se u stánku zastavil na delší dobu, nám řekl: „Přišel jsem se podívat ze zvědavosti. Koukal jsem do té knihy na kapitolu o dálnicích, ale jsou to prázdné řeči, tak uvidím, co se píše ve zbytku té knihy.“ Jeden z odpůrců zase kritizoval Babiše za nízké mzdy v jeho firmách: „Ve Vodňanských drůbežárnách platí nabízí hrubou mzdu 12 500 Kč za…

  Číst více »
 • Říj- 2016 -
  4 října
  Politika

  Na Mělnicku je nejtransparentnější senátní kandidát Martin Mach a nejméně transparentní Veronika Vrecionová

  Protikorupční nevládní nezisková organizace Transparency International oznámkovala jednotlivé senátní kandidáty z hlediska transparentnosti jejich kampaní z hlediska jejich financování, výdajů apod. A jak dopadly senátní kandidáti pro obvod Mělník?Toto hodnocení vyjádřilo známkou jako ve škole. Suverenně nejlepší známku dostal Martin Mach ze Strany zelených, a to čistou jedničku. Hůře se vedlo Igoru Karenovi (ANO) se známkou 2,1; Petru Holečkovi (STAN) se známkou 2,5 a Stanislavu Humlovi (ČSSD) se známkou 2,6. Vůbec nejhůře ze zkoumaných kandidátů dopadla Veronika Vrecionová z ODS, které Transparency International ohodnotila známkou 2,9.

  Číst více »
Back to top button