Městský úřad

 • Zář- 2020 -
  11 září
  Dění ve městě

  V karanténě je 6 tříd 3. základní školy a jedno patro Městského úřadu na Kojetické

  Epidemiologická situace v Neratovicích se během tohoto týdne zhoršila. Včera bylo zrušeno veřejné projednání návrhu nového územního plánu města Neratovice, jelikož u jednoho pracovníka Městského úřadu se prokázala nákaza koronavirem. Do karantény museli jít všichni úředníci, kteří mají kancelář na stejném patře – čili jde zejména o úředníky odboru správy majetku a stavebního odboru. Dnes šlo do karantény 6 tříd 3. základní školy Neratovice, kde se nákaza koronavirem objevila u jednoho z pedagogů. Jde o třídy druhého stupně. Na prvním stupni zatím žádná třída v karanténě není. Děti budou v karanténě celý příští týden a podstoupí testy na přítomnost koronaviru.

  Číst více »
 • Dub- 2020 -
  17 dubna
  Příroda

  Kácení stromů na zahradě v ulici V Olšinkách vyvolalo přestřelku mezi zastupiteli a úřadem

  Na kácení stromů v jedné ze zahrad v ulici V Olšinkách upozornila zastupitelka Anna Spěváčková (SPD). Vyjádřila přesvědčení, že odbor životního prostředí musel vydat souhlasné závazné stanovisko na pokácení dřevin ve vegetační době. Dále kritizovala, že úředníci vycházejí vstříc soukromým developerům, místo aby jednali jako orgán ochrany přírody ve prospěch obyvatel města. Místostarostka Lenka Mrzílková ve své reakci upozornila, že samospráva o povolování kácení stromů nerozhoduje, a ani nemá právo do tohoto řízení vstupovat. Vedoucí Odboru životního prostředí Adéla Uhrová uvedla, že odbor provedl první úkony šetření a chystá se prověřovat možné porušení zákona o ochraně přírody a krajiny.

  Číst více »
 • Říj- 2017 -
  17 října
  Politika

  Poslední šanci si zařídit volební průkaz máte ve středu

  Voličský průkaz potřebuje každý, kdo chce volit jinde než v místě svého bydliště. Volby budou už tento pátek a sobotu, ale zařídit si volební průkaz je možné naposledy právě ve středu 18. října, tedy zítra, a to přímo na městském úřadě. Konkrétně v budově úřadu na neratovickém náměstí Republiky na Odboru správních činností a dopravy ve třetím patře. Úřední hodiny jsou 8:00 – 11:30 a pak 12:30 – 17:00. Pokud to v této době nestíháte, můžete se domluvit přímo s ochotnými úřednicemi Evidence obyvatel na telefonním čísle 315 650 434. S sebou si potřebujete vzít pouze váš občanský průkaz. Na místě pak vyplníte jen krátký formulář a během pár minut vám vydají voličský průkaz.

  Číst více »
 • Čvn- 2017 -
  26 června
  Dění ve městě

  Na Kojetické NEBUDE pět semaforů, je to fáma

  V posledních dnech se v Neratovicích objevila spekulace, že na Kojetické bude po rekonstrukce pět semaforů. Někteří občané dospěli k tomuto závěru proto, že viděli, jak se pod silnicí připravují cesty pro kabelové systémy, a spojili si to s řídícími prvky pro semafor. Skutečnost je ale jiná.Ty se totiž připravují na základě požadavku městské policie, která jimi chce vést optické kabely pro svůj kamerový systém, které jsou nyní vedeny vzduchem. Mohou pak být využity také na další kabely – například pro informační systém na zastávku MHD, apod. V rámci současné rekonstrukce chodníků nedojde k žádnému umístění semaforu. Nanejvýš přibude signalizace přítomnosti chodce na přechodu, jaká je momentálně v Byškovicích. Se semaforem se ale počítá pro křižovatku u Kavana, a to jak na základě požadavku Pražské integrované dopravy či Správy železniční dopravní cesty, tak řady občanů města. Semafor, který zde umístí kraj v příštím roce, bude propojen s výstražným systémem železnice.

  Číst více »
 • Čvn- 2016 -
  21 června
  Komunální politika

  V Neratovicích se rozhořel další spor o stromy

  Na zítřejším zasedání zastupitelstva budou jeho členové rozhodovat o přijetí dotace z rozpočtu Středočeského kraje na obnovu stromořadí. Jedná se o částku téměř pů milionu korun.Zastupitelé obdrželi e-mail aktivistky Anny Spěváčkové, v němž zastupitele vyzývá k nepřijetí dotace. Argumentuje tím, že bude vykáceno 50 sakur v současném stromořadí za poslední řadou panelových domů v ulici Na Výsluní, že nová jednodruhová výsadba bude náchylná k masivnímu poškození a navrhuje výsadbu keřů. Podle Odboru životního prostředí Městského úřadu ale nemá být vykáceno všech 50 sakur. Sakury jsou na konci své životnosti a žádost o vykácení bude v rámci projektu podána u 22 z nich. Vysazeno má být 45 habrů a 40 keřů růže lesklé a kaliny obecné. Habry byly zvoleny vzhledem k tomu, že řada další druhů zde neprosperuje nebo těžko odolává větru, a na základě konzultace s odborníky z České inspekce životního prostředí či Výzkumného ústavu zahradnického.

  Číst více »
 • Říj- 2015 -
  20 října
  Dění ve městě

  Finanční odbor informuje o změně placení poplatků za svoz komunálního odpadu

  Pro druhé pololetí letošního roku dochází ke změnám v systému hrazení místních poplatků za svoz komunálního odpadu. O této změně poskytl Finanční odbor Městského úřadu Neratovice následující informaci: Místní poplatek za svoz komunálního odpadu – „změny pro 2. pololetí 2015“ Zavedením nového ekonomického systému, který je na městském úřadu od 1. 7. 2015, došlo i ke změnám v zavedeném systému evidence na místním poplatku za svoz komunálního odpadu. Hlavním plusem do budoucna bude automatizace a propojenost mezi jednotlivými agendami. V novém programu pro evidenci poplatníků za svoz komunálního odpadu bude každý poplatník veden jednotlivě, ruší se domácnosti. Každý poplatník bude mít svůj osobní účet. Zůstává přidělený starý variabilní symbol dle rodného čísla a každému jednotlivému poplatníkovi bude zasílána samostatná poštovní poukázka. Tímto se ruší problém s rozúčtováváním plateb, které často nesouhlasily s předpisem na poštovní poukázce, protože poplatníci zasílali platby dle svých možností, a z naší strany musel být řešen…

  Číst více »
 • Zář- 2015 -
  20 září
  Dění ve městě

  Od října změna přednosti na křižovatce "u Kavana"

  Na začátku října dojde k zásadní změně dopravního značení na křižovatce u Kavana, tedy křižovatce ulic Kojetická, Mládežnická a Kpt. Jaroše. Kojetická se stane vedlejší silnicí, naopak hlavní bude nadále Mládežnická v přímém směru. V ulici Kpt. Jaroše i Kojetická budou umístěny značky „STOP“ před vjezdem na Mládežnickou. Příslušná vyhláška Nové značení: A takto to bylo dosud: zdroj: Neratovice v obrazech

  Číst více »
 • Čvn- 2015 -
  8 června
  Dění ve městě

  Bezplatná poradna spotřebitelské organizace dTest zítra od 14:00

  Máte problém s nepoctivými prodejci, chcete odstoupit od nevýhodné smlouvy, zamítli vám reklamaci, reklamujete nesprávné vyúčtování za telefon? Bezplatnou poradnu spotřebitelské organizace dTest, o.p.s. můžete využít v úterý 9. června od 14:00 do 16:00 v budově Městského úřadu Neratovice na Kojetické (6. patro – místnost vedle výtahu.) Můžete získat rady z oblasti spotřebitelského práva, reklamace výrobků a služeb, odstupování od smluv uzavřených na dálku přes internet či při předváděcím a podomním prodeji, smluv o úvěru, mluv o dílo, vysoké zálohy na elektřinu či nevracení přeplatků.

  Číst více »
 • 8 června
  Dění ve městě

  9. června: setkání na téma, jak poskytovat první pomoc

  Na úterý 9. června od 14:00 připravil Odbor sociálních věcí a školství MěÚ zajímavé setkání, na němž Český červený kříž, oblastní spolek Mělník radí, jak poskytovat první pomoc. Odpolednem účastníky provede paní Marie Hospodková, koordinátorka Domácí ošetřovatelské péče „Alice“. Setkání se koná v zasedací místnosti II. Podlaží MěÚ Neratovice, Kojetická 1028. Setkání je určeno pro všechny zájemce, osoby se zdravotním postižením bez rozdílu věku, seniory a milé lidi z Neratovic a okolí. Více informací získáte u Jiřího Bohuna, koordinátora aktivit seniorů a osob se zdravotním postižením (jiri.bohun@neratovice.cz) či Mgr. Marcely Brodilové, vedoucí odboru sociálních věcí a školství. Telefon: 315 650 467, 604 756 347

  Číst více »
 • Dub- 2015 -
  17 dubna
  Dění ve městě

  V Nerudově ulici nepoteče voda do 14:00

  Od 9:00 byly dnes přerušeny dodávky pitné vody v Nerudově ulici. Jak oznámily Středočeské vodárny, příčinou přerušení dodávek je porucha na vodovodní síti. Obnovení dodávek vody je plánováno na 14:00.

  Číst více »
Back to top button