Dění ve městě

Zahraniční studenti na návštěvě neratovického gymnázia

Koncem září 2014 navštívili Gymnázium Františka Palackého studenti z Německa, Norska a Španělska společně se svými učiteli. Studenti přijeli do České republiky na 5 dní v rámci výměnného studijního programu Comenius, který trvá již dva roky. Během pobytu jsme viděli několik zajímavých míst a podnikli pár akcí, které jsou zážitkem do konce života.
Po dlouhé a únavné cestě se studenti odebrali ke svým hostitelům, a tak měli možnost se seznámit s rodinami. Druhý den jsme strávili dopoledne ve školním klubu, kde se uskutečnilo představení prezentací, které si každá země připravila na téma ochota pomáhat, soucit a empatie. Někdo měl herecký výstup, jiný promítání fotografií nebo film. Český tým si připravil film o chlapci z dětského domova, který si dlouho marně hledal práci, protože mu nikde nechtěli dát šanci. Poté proběhla diskuze o pracích a prohlídka školy. Večer už nás čekala kulturní vložka v Jazz clubu v Neratovicích, kde vystupoval školní pěvecký sbor, učitelé, ale i by bývalí absolventi gymnázia, kteří nás ohromili svým talentem.
Druhý den jsme navštívili jednu z nejmodernějších hasičských stanic v Praze – Modřanech. Program byl velmi bohatý. Mohli jsme si prohlédnout hasičské vozy a vyslechli si pár zajímavých příběhů o zásazích. Následovala prohlídka budovy, prezentace o historii hasičů a závěrečný test. Odpoledne jsme vyrazili do pražského centra a stali se průvodci pro naše hosty. Prošli jsme Karlův most, zhlédli orloj na Staroměstském náměstí, prošli se k Pražskému hradu a samozřejmě i na Václavské náměstí na nákupy.
Poslední společný den jsme strávili malováním abstraktního obrazu, který už zdobí budovu gymnázia. Po obědě ve školní jídelně jsme měli sportovní aktivity. Každý si našel to své, co ho baví. Večer proběhla rozlučková párty, která se bezesporu vydařila. Následující den jsme se už loučili u autobusu se svými novými přáteli. Pevně věříme, že si naši přátelé odvezli plno krásných zážitků a dojmů. Zároveň se těšíme na další společné, už poslední setkání, které nás čeká příští rok na jaře v Německu.
Kristýna Lafková
autorka je studentkou GFP

Od čtenářů

Články od našich čtenářů. Svůj článek můžete zaslat na clanky@neratoviny.cz

Související články

Back to top button