Dění ve městě

Neratovické gymnázium uspělo s projektem "Hodnoty Evropana"

Gymnázium Františka Palackého v Neratovicích se letos již potřetí stalo součástí programu Comenius. Osmnáct vybraných studentů se zapojí do projektu „Hodnoty Evropana“, kterým se neratovické gymnázium umístilo na druhém místě.

Program Comenius se koná pod záštitou Národní agentury pro evropské vzdělávací programy (NAEP). Je zaměřen na školní vzdělávání všech typů škol, od mateřských po střední. Jeho cílem je navázání spolupráce se zahraničními školami. V případě GFP jde o další prohloubení spolupráce, která byla navázana již v roce 2009.
Má pomoci k lepšímu zvládnutí cizího jazyka a podpořit účastníky při osvojení si základních životních dovedností důležitých pro osobní rozvoj a budoucí zaměstnání. Cílovou skupinou jsou žáci, studenti a pedagogičtí pracovníci působící na těchto typech škol.
Projekt neratovického gymnázia se zaměřuje na zjištění rozdílů mezi národnostmi zúčastněných zemí, jimiž jsou Norsko, Španělsko a Německo. Při každé návštěvě cizí země budou účastníci projektu reprezentovat dvě lidské vlastnosti. Pro první cestu, která neratovické gymnazisty zavede do Norska, je to schopnost přijímání jiných a tolerance.
Šest studentů bude ubytováno norskými rodinami již v listopadu. Další třetinu bude v březnu 2014 hostit Španělsko. Do německého Lipska se studenti gymnázia podívají v březnu 2015. A v Neratovicích pak budou zahraniční studenti ubytováni v září 2014.
Od projektu jeho účastníci očekávají možnost zblízka poznat zahraniční domácnost, její způsob života, zlepšení svých komunikačních i organizačních schopností a samostatnosti při pobytu v cizím prostředí.
Přihlásit se mohli studenti letošních kvint a sext, ze kterých bylo vybráno 18 studentů, kteří nejlépe vyhovovali kritériím projektu, tedy především znalostí angličtiny, schopností organizace a týmovou spoluprací.
Tito studenti pak budou postupně realizovat všechny součásti, které do projektu „Hodnoty Evropana“ zahrnuly učitelky Zita Smolková a Jolana Uhrinčaťová. Již nyní studenti objednávají sami letenky, píšou články, natáčejí video.
Na projektu se podílejí studenti kvint Zuzana Nešetřilová, Markéta Masáková, Martina Špačková, Tereza Jiřičková, Aděla Barešová, Viktor Lebeda a studenti sext: Jakub Siegl, Radim Tůma, Lucie Kořánková, Petra Tesařová, Tomáš Chvojka, Michaela Trejbalová, Vojtěch Paukner, Eliška Vlčková, Kristýna Lafková, Barbora Uhrová, Růžena Andršová, Kateřina Rebcová
 
Na projekt Comenius jsme obdrželi grantovou podporu v rámci Programu celoživotního učení. Za obsah textu ručí výhradně vydavatel (GFP). Evropská komise neodpovídá za žádné případné užití dotčených informací.

Související články

Back to top button