Dění ve městě

Mlékojedské rodiče rozhořčilo zavření školky přes velký zájem o docházku dětí

Znovuotevření mateřských školek v rámci uvolňování opatření proti šíření koronaviru bohužel provází problémy. Rodiče dětí, které docházejí do školky Berušky v Mlékojedech, jsou rozhořčeni poté, co se dozvěděli, že tato mateřská školka nebude znovuotevřena.

Přitom z 19 dětí, které školku běžně navštěvují, 17 projevilo zájem do ní nyní docházet. Jako náhradní školka jim byla nabídnuta Mateřská škola Čtyřlístek, z Mlékojed úplně nejvzdálenější školka v Neratovicích.

Automobilem je z Mlékojed vzdálená 14,6 km, pěšky 3,3 km. Odvoz do školky a vyzvedávání ze školky by tak pro mnohé rodiče, kteří jistě měli dost podstatné důvody, proč své děti přihlásili právě do MŠ Berušky, byla logistická noční můra.

Podle informací, které Neratovinám rodiče poskytli, má školka zůstat uzavřena, neboť neratovické školky potřebují kuchařku z mlékojedské školky.

„Proč nesloučí některé neratovické školky, kde se přihlásilo méně dětí a pro jejich rodiče to nebude takový problém, neratovické školky jsou blízko sebe,“ řekla Neratovinám jedna z maminek.

Související články

Back to top button