Volný čas

 • Zář- 2016 -
  21 září
  Dění ve městě

  Unikátní snímek o kořenech české oligarchie a beseda s režisérem filmu v Neratovicích

  Na středu 5. října od 19:00 připravil spolek Aktivita Neratovice unikátní filmovou podívanou. Od 19:00 budete moci zhlédnout dokumentární film Česká cesta režiséra Martina Kohouta. Film, který měl premiéru na loňském Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě, se zabývá tématem zrodu, průběhu a důsledků kupónové privatizace v Česku 90. let, kam sahají kořeny současné české oligarchie. Může se zdát, že jde již o dávnou historii, nicméně výsledky kupónové privatizace na českou společnost doléhají dodnes, a tak film přináší důležitá ponaučení. Snímek Česká cesta není prvním filmem absolventa FAMu na podobné téma. Jeho předchozí film Neviditelná ruka trhu se věnoval tématu privatizace barrandovských ateliérů. První říjnovou středu se ale nemusíte těšit pouze na film samotný, nýbrž také na jeho režiséra. Beseda s režisérem Martinem Kohoutem bude následovat hned po filmu. Film a besedu můžete navštívit zcela zdarma v Malém sále Společenského domu.

  Číst více »
 • Úno- 2015 -
  26 února

  Beseda s Ondřejem Synkem je už dnes od 19:30

  Avizovaná beseda s veslařem Ondřejem Synkem se koná už dnes, ve čtvrtek 26. února, od 19:30 v Malém sále Společenského domu. Český reprezentant, stříbrný olympionik, vítěz světového poháru a trojnásobný medailista z Mistrovství světa bude hostem besedy pořádané občanským sdružením Aktivita Neratovice ve spolupráci s místní firmou Allivictus, jejichž produkty Ondřej Synek zastupuje. Událost na facebooku

  Číst více »
 • Led- 2015 -
  23 ledna

  Beseda o islámu a islamismu v pondělí 26. ledna

  Téma islámu a islamismu hýbe veřejnými debatami už nějakou dobu. Vzestup Islámského státu v Iráku a Sýrii, stejně jako vraždy redaktorů francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo tyto debaty ještě zintenzivnily. Občanské sdružení Aktivita Neratovice připravilo na pondělí 26. ledna besedu, takže mohou toto téma diskutovat také všichni zájemci z Neratovic. Beseda bude mít dva řečníky. Zatímco Pavel Šanda bude hovořit spíše o politické stránce věci, tedy islamismu a islámském terorismu, zástupce Muslimské obce v Praze nám řekne více o samotném islámu a životě muslimské komunity v Česku. Návštěvníci besedy samozřejmě dostanou velký prostor jak pro vyjádření svého názoru, tak k položení otázek, které je zajímají a na které třeba nemohou najít odpovědi v českých médiích. Beseda se bude konat v Jazzovém klubu Společenského domu od 18:00. Jazzový klub je v prvním patře. Dostanete se sem po schodech, které jsou přímo naproti hlavnímu vchodu. Vstupné se neplatí. Po skončení besedy bude…

  Číst více »
 • Pro- 2014 -
  25 prosince
  Sport

  Mlékojedská pískovna dnes přivítala neratovické otužilce

  Už po dvacáté uspořádala i letos na první svátek vánoční skupina otužilců plavání v mlékojedské pískovně. Přidali se k nim také mnozí další místní dobrodruzi, takže se sešlo poměrně dost lidí a panovala veselá nálada, jak ukazují i fotografie z akce.

  Číst více »
 • Lis- 2014 -
  20 listopadu

  Výstava papírových modelů se bude v sobotu 22. listopadu konat ve Společenském domě

  „Neratovický papír 2014“ nese název 16. ročník setkání stavitelů papírových modelů, který pořádá MK AVZO Neratovice ve spolupráci se Společenským domem v sobotu 22. listopadu. Setkání bude zahrnovat výstavu modelů, stejně jako prodej nových modelů a bazar českých i zahraničních papírových modelů. Program začíná v 9:00. Ve 14:00 pak budou vyhlášeny výsledky soutěže modelů. Modely do soutěže se přebírají v pátek 21. listopadu od 16:00 do 21:00. Vstupné je 40 Kč pro dospělé a 20 Kč pro děti. Akce se bude konat ve starém velkém sále, takže vstup je vchodem do městského kina.

  Číst více »
 • Zář- 2014 -
  16 září

  V Mexikánu bude vyprávění o cestě Marka Havlíčka do Nordkappu, za Ural i do válkou zmítané východní Ukrajiny

  V Mexikánu je na tento pátek, tedy 19. září, přichystáno povídání Marka Havlíčka o jeho cestě, při které se přes Nordkapp, výběžek nejsevernější části Norska, a Ural dostal až do zajetí separatisty ve východoukrajinském Doněcku. Celou cestu absolvoval na motocyklu a zejména průjezdem občanskou válkou zmítanou východní Ukrajinou se vystavil ohrožení na životě. Přesto dojel zpět až do Neratovic celý a nyní je připraven se o své zážitky podělit. O kulturní vložku se postará zpěvák kapely Zoo2 Jenda Sviták s písněmi Pearl Jam. Besedy začíná v 19:09.

  Číst více »
 • Dub- 2014 -
  22 dubna

  Neratovičtí turisté zvou na 41. ročník populární Jarní stezky Polabím tuto sobotu

  Klub českých turistů Neratovice pořádá v sobotu 26. dubna už 41. ročník turistického pochodu a jízdy na kole pod názvem Jarní stezka polabím. Pro účastníky jsou připraveny pěší trasy v délce 10, 14, 23 a 28 km tentokrát směrem na Mlékojedy, Tuhaň, Záboří a Mělník. Pro milovníky cyklistiky pak 35, 56, 75 a 100 km například směrem na Obříství, Veltrusy, Krabčice, Roudnici, Štětí. Na Jarní stezku Polabím můžete vyrazit mezi 7:00 a 10:00 od Restaurace Terasa, někdejší River. Startovné činí pro děti 15 Kč a pro dospělé 30 Kč. Ti, kdo dojdou do cíle, který je mezi 11:00 a 17:00 na stejném místě jako start obdrží za odměnu diplom, odznak a samozřejmě také dobrý pocit z pohybu.

  Číst více »
 • Lis- 2013 -
  30 listopadu
  Dění ve městě

  Svatobarborský vánoční jarmark se uskuteční v neděli na náměstí

  Už od desáté hodiny ranní bude v neděli 1. prosince probíhat Svatobarborský vánoční jarmark na náměstí Republiky v Neratovicích. Součástí akce bude také kulturní program a po setmění také rozsvícení vánočního stromu. Organizátoři lákají návštěvníky na ochutnávku oblíbených vánočních specialit, ukázky zručnosti řemeslníků i nabídku originálních vánočních dárků. S vlastními výrobky se představí i studenti neratovických škol a obyvatelé Domu kněžny Emmy. Na závěr celodenního kulturního programu se za soumraku poprvé rozzáří letošní neratovický vánoční strom.

  Číst více »
 • Říj- 2013 -
  9 října
  Dění ve městě

  Včelařská výstava na Lobkovickém zámku začne v sobotu

  V sobotu 12. října ve 14:00 bude na Lobkovickém zámku zahájena výstava Med a jeho výroba. Výstavu za přispění MěÚ Neratovice a občanského sdružení Lobkovice, o. s. pořádá ZO včelařská Libiš a potvrvá až do 10. listopadu 2013. V rámci programu uvidí návětěvníci včelí úly a potřeby od historických exemplářů až po novinky, vyslechnou si přednášky o včelaření a medu s fotografiemi a videem. Dojde také na ochutnávku medu, medoviny. Zájemci si budou moci vyzkoušet zdobení perníčků a výrobu svíček ze včelího vosku. Zajištěn je také prodej medových výrobků. Na pořadu je také soutěž škol o desetidílný obrazový cyklus „Ze života včel“. Prohlídka výstavy dle dohody na tel.: 737 049 489, 604 653 977.

  Číst více »
 • Čvc- 2013 -
  16 července
  Sport

  Nedělního turnaje v ricochetu se může zúčastnit každý

  První turnaj v ricochetu pro „hobbyky“, amatéry ve sportovním slangu, se uskuteční v neděli 21. července od 10 hodin ve WV Centru Funkčního Fitness, dříve Topas, v Neratovicích. Přihlásit se může kdokoli přímo ve fitcentru nebo na tel. 315 683 900. Startovné je 150 Kč. Pro první tři v konečném pořadí turnaje jsou připraveny poháry. Vítěz navíc získá poukaz na pět vstupů na ricochet v hodnotě 1000 Kč zdarma. Dále jsou připraveny věcné ceny související s ricochetem jako míčky, trička, apod.  

  Číst více »
Back to top button