Společenský dům

 • Úno- 2021 -
  2 února
  Kultura

  Kurt Gebauer a Kamenná kniha: Virtuální výstava Společenského domu Neratovice

  Vzhledem k protiepidemiologickým opatřením sahají mnohé kulturní instituce k online přenosům či virtuálním výstavám. Podobu virtuální výstavy získala i expozice mapující příběh sochy Kamenné knihy v Lobkovicích, autora Kurt Gebauera, která byla instalována k výročí Františka Palackého, jenž pobýval na zdejším zámku. O převod fyzické výstavy do virtuální podoby se zasloužil Marek Bryx. Zhlédnout ji můžete na následujícím odkazu: Výstava Kurt Gebauer a Kamenná kniha

  Číst více »
 • Zář- 2020 -
  3 září
  Dění ve městě

  Neratovický salon zrušen kvůli koronaviru

  Podle čerstvé zprávy Mělnického deníku byl zrušen letošní Neratovický salon, který se měl konat v neděle 13. září. V nedalekých Dušníkách nad Vltavou totiž objevilo ohnisko nákazy koronavirem a mezi nakaženými je i řada občanů Neratovic. Na základě tohoto vývoje epidemiologické situace v Neratovicích a okolí doporučila zrušení Salonu Krajská hygienická stanice.

  Číst více »
 • Srp- 2020 -
  25 srpna
  Kultura

  Ve čtvrtek na náměstí vystoupí zpěvák Pavel Syrový a jeho přátelé

  Na čtvrtek 27. srpna zve zpěvák Pavel Syrový na svůj první neratovický koncert. „Tedy, ne, že bych v Neratovicích poprvé zpíval. Na ZŠ Ing. M. Plessingera jsem byl členem rockového sboru Olgy Kneprové, a před několika letyjsem tu vystupoval se zdejší skupinou Elbe,“ řekl Neratovinám, „je to ale první celovečerní koncert v Neratovicích, kde budou znítpřevážně moje písničky, hrané převážně s mým milým Bandem, který tvoříbubeník Jaroslav Dvořák a basista Filip Milčínský – báječní kluci,se kterými se znám prakticky od dětství.“ Spolu s Pavlem Syrovým vystoupí písničkářka Terezie Kozová, která obvykle hraje se skupinou Kompas, raper Ondřey, a možná i Mělnický muzikálový magnát Radek Šlangal. Pavlovy písničky jsou prosté, avšak upřímné a od srdce. Jejich účelemje obveselit, potěšit, a budete-li chtít, třeba i povzbudit a motivovat. V programu také nebude chybět několik hitů, které si interpreti půjčí od slavnějších autorů, aby si publikum mohlo i zazpívat. Koncert začíná v 17:30…

  Číst více »
 • 4 srpna
  Kultura

  Letní kino v pátek uvede muzikál Tři mušketýři aneb co už Dumas nenapsal

  Znovuotevřené neratovické letní kino v pátek 7. srpna od 20:00 nabídne divadelní představení pod širým nebem v podobě muzikálu Tři mušketýři aneb co už Dumas nenapsal. Soubor mladoboleslavského Divadýlka na dlani pod režijním vedením Petra Matouška nastudoval muzikál inspirovaný slavnou trilogií Alexandra Dumase staršího a nenabízí notoricky známý příběh samotný, nýbrž jedno z jeho mnoha možných pokračování. S adaptací pro letní představení pod širým nebem sklízí soubor pětadvaceti herců velký úspěch na nádvořích českých hradů a zámků, kde je muzikál uváděn nejčastěji. Představení nabízí vše, co od muzikálu očekáváme – chytlavé melodie či výpravnou scénu a kostýmy, ale také scény historického šermu. Vstupenky v ceně 130 Kč si lze zakoupit v předprodeji Společenského domu nebo online na jeho webu.

  Číst více »
 • Čvc- 2020 -
  28 července
  Kultura

  Ve čtvrtek na náměstí vystoupí bluesová kapela Vorasband

  V rámci pravidelných čtvrtečních koncertů na neratovickém náměstí Republiky vystoupí tento čtvrtek místní bluesová kapela Vorasband. Podvečerní koncert začíná v půl šesté. Vorasband je kapela kolem neratovického bubeníka Václava Vorasického, která prošla svým hudebním vývojem, ale základ jejího repertoáru je bluesový. Z původně čtyřčlenné formace se rozličnými změnami v sestavě vznikl ansámbl devíti velmi zkušených muzikantů. Vedle Václava Vorasického na bicí určuje rytmus baskytarista Ladislav Přitasil, který má za sebou devět let působení v kapele Sto zvířat. Radovan Sokol hraje v kapele na elektrickou kytaru a Lukáš Dvořák na klávesy. Zpěvačka Lenka Malinová působila tři roky v Country beatu Jiřího Brabce a pak řadu jen v orchestru Václava Hybše, nejprve jako sboristka a pak i jako sólistka.  Také dechová sekce kapely je hvězdná – trombonisté Míra Nejdl a Štěpán Kněžek, trumpetista Luboš Krtička a saxofonista Tomáš Kozák. Od kapely můžete čekat dokonale zahranou hudbu ve stylu blues, opepřenou prvky rocku a…

  Číst více »
 • Lis- 2016 -
  11 listopadu
  Dění ve městě

  Stavby z lega budou vystaveny ve Společenském domě v sobotu 12. listopadu

  Mladí stavitelé z Lega při DDM Neratovice a soutěžící modeláři z širokého okolí už počtvrté představí své výrobky na společné výstavě tuto sobotu od 9 do 14 hodin.

  Číst více »
 • Kvě- 2016 -
  24 května
  Kultura

  Muzikál Noc na Karlštejně na nádvoří zámku v Lobkovicích

  Na hrad Karlštejn nesmí žádná žena! Přesto se zamilované Aleně, neteři hradního purkrabího a neméně zamilované královně Elišce podaří přes přísný královský zákaz strávit v přestrojení na hradě jednu noc.

  Číst více »
 • Zář- 2015 -
  11 září

  Neratovický salon 2015 už tento víkend

  Už tento víkend – tedy 12.-13. září se na náměstí Republiky bude konat festival Neratovický salon 2015, letos spojený i s 20. výročím Společenského domu. Vystoupí na něm mimo jiné například kapela Buty či Václav Neckář. Přinášíme program Salonu převzatý z webu Společenského domu.

  Číst více »
 • Kvě- 2015 -
  22 května
  Kultura

  Divadelní pouť dětem zítra od 14:00

  V sobotu 23. května se bude před Společenským domem konat další ročník přehlídky divadelních představení pro děti pod názvem Divadelní pouť dětem.

  Číst více »
 • Bře- 2015 -
  25 března
  Kultura

  Společenský dům při pondělní vernisáži praskal ve švech

  Na vernisáž výstavy Neratovice 1945 s křtem a autogramiádou stejnojmenné knihy přišlo podle některých odhadů až pět set návštěvníků. Všichni se ani najednou nevešli do foyer Společenského domu.

  Číst více »
Back to top button

Používáte AdBlock :(

Provoz našeho webu je závislý na výdělku z reklam. Prosíme vypněte si blokování reklam při procházení Neratovin. Děkujeme ❤️