Aktuality

 • Bře- 2020 -
  25 března
  Dění ve městě

  Háďata Neratovice objedou republiku na kapotě závoďáku

  I při dnešním hektickém a napjatém období můžeme v našem okolí najít něco pozitivního. Místní neziskový projekt Háďata Neratovice objede republiku na kapotě závodního auta týmu ASEK. Kdo jsou Háďata? Háďata Neratovice jsou neziskový projekt založený dvěma mámami „jiných“ dětí. Já a Jana Laubová jsme již delší dobu probíraly možnost zřízení svépomocné skupiny pro rodiny pečující o „jiné“ děti. Příhodný čas nastal loňského září, kdy jsme dostaly nabídku na prostory vedle místní rehabilitace. Slovo dalo slovo, proběhlo pár schůzek a Jana Laubová se rozhodla projekt zastřešit svou neziskovou organizací Sun of Art, o.p.s. a místním projektem PACka Neratovice, se kterou již podobný projekt vede na Mělníku. Čemu se Háďata Neratovice věnují? Jsme především svépomocná skupina pro rodiče i děti z rodin, jako je ta naše. Děti, které mají ADHD, poruchy učení, poruchy autistického spektra, mentální retardaci a jiné potíže, často samy nevědí jak se sebou pracovat. Sama mám tři takové děti, a…

  Číst více »
 • Říj- 2016 -
  15 října
  Politika

  Druhé kolo senátních voleb v Neratovicích nepřilákalo ani desetinu voličů

  Jasným vítězem druhého kola senátních voleb se v Neratovicích stal kandidát STAN Petr Holeček. Avšak volební účast nedosáhla ani 10 %. Petr Holeček získal 820 hlasů, zatímco jeho konkurentka nyní už bývalá senátorka za ODS Veronika Vrecionová pouze 408, tedy méně než v kole prvním. V celém senátním obvodu Mělník byly výsledky podobné, jen o trochu méně výrazně ve prospěch Holečka. Ten získal 63,64 %, zatímco Veronika Vrecionová 36,35 %. Volební účast přitom v Neratovicích byla 9,71 %, zatímco v celém senátním obvodu 14,34 %.

  Číst více »
 • 13 října
  Politika

  ČSSD Neratovice nepodporuje žádného z kandidátů v druhém kole senátních voleb

  Místní organizace ČSSD přijala veřejné stanovisko k druhému kolu voleb do senátu PČR, ve kterém se rozhodla nepodpořit ani jednoho z kandidátů, kteří postoupili do 2. kola. Přinášíme plné znění tohoto stanoviska: ČSSD Neratovice nepodporuje žádného z kandidátů v druhém kole senátních voleb Do druhého kola senátních voleb v senátním obvodu Mělník postoupili kandidátka ODS Veronika Vrecionová a kandidát STAN Petr Holeček. Tyto dvě strany tvoří na neratovické radnici vládnoucí koalici, s jejíž politikou a stylem vládnutí v mnoha ohledech členové a sympatizanti místní organizace ČSSD výrazně nesouhlasí. Jde o strany, které se obě na celostátní úrovni v letech 2010-13 podílely na Nečasově-Kalouskově vládě, která způsobila hlubokou hospodářskou krizi, zanedbání infrastrutury země, propad životní úrovně, úpadek veřejných služeb a útočila na postavení těch nejslabších v naší společnosti, včetně nemocných a postižených. Proto místní organizace ČSSD nemůže podpořit ani jednoho z kandidátů v druhém kole senátních voleb.

  Číst více »
 • 8 října
  Politika

  Senátní volby v Neratovicích vyhrál suverénně Igor Karen (ANO), do druhého kola však nepostoupil

  Také výsledky senátních voleb byly v Neratovicích specifické oproti zbytku volebního obvodu, který zahrnuje okres Mělník a část okresu Praha-Východ. V Neratovicích suverénně nejvyšší počet hlasů získal kandidát ANO 2011 MUDr. Igor Karen s 844 hlasy, což je 24,7 %, tedy téměř čtvrtina všech hlasů. S velkou ztrátou za ním skončila Ing. Veronika Vrecionová (ODS) s 532 hlasy (15,59 %) a Petr Holeček (STAN) s 508 hlasy (14,89 %). Úspěch nezaznamenal Mgr. Stanislav Huml (ČSSD), který byl před volbami favorizován na postup do 2. kola. Získal jen 482 hlasů, tedy 14,13 %. Jako jediný z extrémní pravice uspěl Mgr. Jiří Kobza (SPD), ale za to s výsledkem u stran tohoto typu nevídaným počtem 335 hlasů, tedy 9,82 %. Předběhl dokonce kandidáty tradičních stran Ing Zdeňka Štefka (KSČM) s 280 hlasy (8,2 %) a Ing. Martina Macha (SZ) s 270 hlasy (7,91 %). Přes sto hlasů získal také druhý kandidát krajní pravice…

  Číst více »
 • 8 října
  Politika

  Krajské volby v Neratovicích vyhrálo ANO, starostka Mrzílková zasedne v krajském zastupitelstvu

  Krajské volby byly v Neratovicích opět poznamenány velmi nízkou volební účastí, která se nevyšplhala ani na třetiny voličů. Zatímco v celém kraji přišlo 34,42 % voličů, v Neratovicích to bylo jen 28,42 %. Volby v Neratovicích s velkým náskokem vyhrálo ANO 2011 se ziskem 23,55 % hlasů. Na druhém místě u nás skončila strana Starostové a nezávislí (STAN) s 16,55 %, za které kandidovala také starostka Neratovic Lenka Mrzílková. Ta v Neratovicích získala 277 preferenčních hlasů a zasedne v novém krajském zastupitelstvu. Třetí pak skončila ODS s 12,95 %, čtvrtá ČSSD s 11,67 %. Pátá se umístila koalice SPD-SPO, což potvrdilo podezření, že extrémně pravicové strany v Neratovicích mívají nadpůrměrné výsledky. Okamurovci získali 8,83 %. Předstihla dokonce KSČM s 8,69 %.

  Číst více »
 • 5 října
  Politika

  Jak budu hlasovat v krajských a senátních volbách

  Už tento víkend proběhnou krajské a senátní volby, a díky tomu jsem často dotazován svými spoluobčany, koho volit a proč. Vzhledem k tomu, že působím v místní politice a veřejném životě obecně, rád odpovím veřejně.Do kraje ČSSD V krajských volbách budu volit kandidátku ČSSD a není to jenom proto, že jsem členem a místopředsedou místní organizace ČSSD. Primárním důvodem je to, že ve volbách jde hlavně o budoucnost veřejných služeb provozovaných krajem, tedy mimo jiné krajských nemocnic, sociálních služeb, apod. Je veřejným tajemstvím, že předseda největšího konkurenta ČSSD v krajských volbách, tedy předseda ANO Andrej Babiš po té, co ovládl české zemědělství a potravinářství, usiluje o ovládnutí zdravotnictví. V případě volebního vítězství ANO v našem kraji by s největší pravděpodobností došlo k privatizaci krajských nemocnic, navíc do rukou firem napojených na Andreje Babiše. Privatizace nemocnic, ale také sociálních služeb, jako jsou například domovy důchodců, apod. by se stala realitou také…

  Číst více »
 • Úno- 2016 -
  11 února

  Přerušuje se vydávání tištěných Neratovin

  Když předloni v prosinci vyšlo první číslo tištěných Neratovin, někteří jim prorokovali brzký konec – nečekali, že vyjdou více než tři vydání. Neratovin ale od prosince 2014 do prosince 2015 vyšlo dvanáct čísel a našli si řadu čtenářů. Každý, kdo má realistickou představu, co vydávání takového časopisu obnáší, už toto musí považovat za takový malý zázrak. Neratoviny mohly vycházet díky tomu, že jej tiskárna produkovala prakticky bez nároku na zisk, čili v podstatě za náklady, a díky obrovskému množství práce spojené se sháněním inzerentů, o samotné sazbě, psaní článků, komunikaci s autory, shánění fotografií atd. nemluvě. Už v prosinci loňského roku bylo jasné, že Neratoviny budou moci vycházet v menším rozsahu pouze za podmínky, že bude dostatek dlouhodobých inzerentů, kteří se zaváží inzerovat do každého čísla. Zvýšila se cena tisku i distribuce, pokud jsme chtěli zajistit její vyšší kvalitu. Bohužel se – i přes velmi výhodné ceny – nepodařilo sehnat…

  Číst více »
 • Srp- 2015 -
  4 srpna
  Dění ve městě

  Vyšly prázdninové Neratoviny

  Jak již mnozí z vás zjistili ve svých poštovních schránkách, vyšlo prázdninové číslo Neratovin. Oproti minulým číslům jsme navýšili počet výtisků na 8 tisíc. Nově jsou také v papírové podobě k dostání ve větším počtu restaurací a kaváren, a to i v okolních obcích. Kdo dává přednost elektronické verzi, najde ji ve formátu pdf kliknutím na obrázek níže.

  Číst více »
 • 2 srpna
  Dění ve městě

  Fotografie Jiří Pecháčka ze sobotního Fichtl Cupu

  Mlékojedská padesátka, aneb Fichtl Cup, proběhla v sobotu 1. srpna v Mlékojedech. Svým fotoaparátem ji zachytil Jiří Pecháček, jehož snímky přinášíme.

  Číst více »
 • Čvn- 2015 -
  26 června
  Dění ve městě

  Jak budou vycházet Neratoviny do konce roku 2015?

  Vzhledem k častým dotazům čtenářů i inzerentů nyní zveřejňujeme uzávěrky a termíny distribuce Neratovin v druhé polovině letošního roku. Inzerenti by měli objednat inzerci nejdéle týden před uzávěrkou. Podrobnosti ohledně inzerce najdete na www.neratoviny.cz/inz Prázdninové číslo Redakční uzávěrka – 24. července Zahájení distribuce – 3. srpna Zářijové číslo Redakční uzávěrka – 4. září Zahájení distribuce – 14. září Říjnové číslo Redakční uzávěrka – 2. října Zahájení distribuce – 12. října Listopadové číslo Redakční uzávěrka – 6. listopadu Zahájení distribuce – 16. listopadu Prosincové číslo Redakční uzávěrka – 4. prosince Zahájení distribuce – 14. prosince Aktuální, tedy červnové číslo najdete v elektronické podobě zde.

  Číst více »
Back to top button