Zastupitelstvo

Zastupitel Šanda věnoval Městské knihovně svůj překlad knihy Ve stínu hákového kříže

Ve čtvrtek 11. února jsem Městské knihovně Neratovice věnoval knihu „Ve stínu hákového kříže (Život v Německu za nacismu 1933 – 1945).“
Populárně historická kniha britských autorů Matthew Seligmanna, Johna Davisona a Jphna McDonalda vsyšla v nakladatelství Levné knihy v roce 2008 v mém překladu.
O darování autorského výtisku Městské knihovně v Neratovicích jsem uvažoval již delší dobu. Události posledních týdnů mě ovšem „nakoply“ k jejímu darování, ale i k jeho zveřejnění.
Jedná se o velmi seriózní práci akademických autorů, která je navíc psána čtivým způsobem, který umožňuje pochopení problematiky nacismu (a potažmo jiných forem fašismu), aniž by se dopouštěla nadměrného zjednodušování. Je také opatřena velkým množstvím dobových fotografií.
Popisuje jednotlivé aspekty života v Německu v různých fázích vývoje nacistického režimu, které výborně vysvětlují ideologické a sociální kořeny nacismu.
Ředitelka Městské knihovny Mgr. Helena Pinkerová dar velmi uvítala: „Kniha si nepochybně najde svůj okruh čtenářů. Obzvláště v dnešní době je taková literatura velmi přínosná.“
Zároveň vyjádřila zájem Městské knihovny o dary knih od občanů města.

Související články

Back to top button