Zastupitelstvo

Budoucnost pro Neratovice navrhuje jednotnou cenu za službu senior taxi pro všechny neratovické seniory

Zastupitelský klub Budoucnost pro Neratovice navrhuje sjednotit ceny služby senior taxi. Momentálně totiž občané Mlékojed, Horňátek a Korycan platí vyšší cenu.

Město Neratovice skrze Dům Kněžny Emmy nabízí seniorům službu senior taxi pod názvem AutoSen už od roku 2016. Služba je určena seniorům od 65 let nebo osobám bez omezení věku, které mají sníženou soběstačnost z důvodu zdravotního postižení a potřebují si zajistit dopravu k lékaři, na úřady, na nákupy nebo návštěvu k přátelům.

V současné době platí senioři s bydlištěm v Neratovicích, Byškovicích a Lobkovicích 25 Kč za jednotlivou jízdu. Senioři z Horňátek za stejnou službu zaplatí 30 Kč, v Korycanech zaplatí 35 Kč a senioři z Mlékojed dokonce 50 Kč.

Současné nastavení cen bylo zřejmě zvoleno z důvodu různých dojezdových vzdáleností, a tím pádem různých nákladů na poskytnutí služby.

Přitom cílem služby je uspokojit potřebu seniorů nad 65 let věku se sníženou pohyblivostí a lze předpokládat, že tyto potřeby jsou stejné pro seniory ve všech částech města Neratovice.

Vzhledem k charakteru této dotované služby by také její dostupnost měla být pro všechny občany města Neratovice stejná.

Z výpočtů, které předkladatel návrhu poskytl zastupitelům, by jednotná cena 26 Kč za jednotlivou jízdu měla pohodlně nahradit výpadek příjmů způsobený snížením ceny pro seniory z Mlékojed, Korycan a Horňátek.

Navrhovatelé z klubu Budoucnost pro Neratovice (skupina zastupitelů zvolená za NeraHnutí) věří, že tento návrh není nikterak kontroverzní a doufají, že jej zastupitelé zařadí na program zasedání a schválí.

Související články

Back to top button