Zastupitelstvo

Skupina osmi zastupitelů žádá svolání zasedání zastupitelstva na konci května

Zákon o obcích dává třetině zastupitelů možnost vyvolat svolání zasedání zastupitelstva. V případě Neratovic tedy stačí podpis sedmi zastupitelů, aby starosta musel do 21 dní svolat zasedání zastupitelstva.

Toho se rozhodla využít skupina osmi zastupitelů: Jiří Sloup, Rostislav Vebr, Alena Prošková, Jaroslava Soukupová, Jozef Hornák (NeraHnutí), Hana Vojtová (KSČM), Anna Spěváčková (SPD) a radní Michaela Landová (Společně pro Neratovice).

Na program zasedání požadují zařadit body týkající se přesunutí plochy P45 DV (doprava vodní/ dopravní vybavenost) v návrhu nového ÚP z lokality lobkovické louky do původně uvažované lokality pod jez, projednání projektu nové polikliniky a změnu technického řešení protipovodňových opatření v úseku u mlékojedské pískovny.

Jako termín zasedání navrhují středu 27. května. Další zasedání je pak plánováno na 24. června.

Projednávat by se měl také návrh vyhlášky omezující provozní dobu heren a kasín, který navrhli zastupitelé za Budoucnost pro Neratovice a který byl na minulém zastupitelstvu odložen.

Obdobně byla odložena také vyhláška o nočním klidu, která specifikuje výjimky z nočního klidu. Také ta se může v programu květnového zasedání objevit.

Související články

Back to top button