Zastupitelstvo

Budoucnost pro Neratovice chce zařadit akci motorkářského klubu do výjimek z rušení nočního klidu

Od roku 2016 už kvůli tehdy přijatému zákonu o přestupcích nemohou výjimky z nočního klidu schvalovat obecní úřady, ale musí je schvalovat zastupitelstva ve zvláštní vyhlášce.

Návrh letošní vyhlášky, o které bude zastupitelstvo hlasovat ve středu 22. dubna, stanoví výjimky z nočního klidu pro některé tradiční akce.

Výjimku navrhuje pro „Mírnění šoku ze školního roku“ a „Festiválek Pod ořechem“ v Korycanech, „Pálení čarodějnic“, „Bluegrass Party“ „Fichtl Cup“ a „Pouť“ v Mlékojedech, „Oslavu lobkovického fotbalu“ a festival „Salon“.

Výjimku naopak návrh vyhlášky neuděluje akci motorkářského klubu Full of Energy „FOE Spring Party“ a „FOE Anniversary Party.“

V odůvodnění navrhovatel uvádí, že jde o soukromé akce. Přitom se jedná o veřejné akce, na které klub pravidelně zve na svém webu, facebookové stránce, i Neratoviny v minulosti zveřejnily pozvánky na některé z těchto akcí.

Akce jsou z hlediska počtu návštěvníků srovnatelného významu s některými jinými akcemi, pro které návrh s výjimkou počítá.

Zastupitelský klub Budoucnost pro Neratovice (dříve NeraHnutí) proto navrhne akci neratovických motorkářů mezi výjimky dodatečně zařadit.

Někteří zastupitelé si zřejmě pod motorkářským klubem představují jakýsi gang. To ale není případ Full of Energy. Ten je naopak tradičním společenstvím působícím v Neratovicích už od 80. let minulého století. Motorkáři například pomáhali při povodních 2002 i 2013.

Zastupitelé by měli být schopni rozhodovat bez předsudků.

Související články

Back to top button