Zastupitelstvo

Odpuštění pokut v souvislosti s čištěním parkovišť během stavu nouze zastupitelé nepustili na program jednání

Na zasedání zastupitelstva minulou středu navrhla Budoucnost pro Neratovice usnesení, kterým by byly odpuštěny pokuty všem, kterým byla udělena v souvislosti s blokovým čištěním parkovišť během stavu nouze.

„Blokové čištění parkovišť mělo být odloženo. Byla to chyba vedení města, že se tak nestalo. Občané tak byli vystaveni volbě, zda uposlechnout výzvu města k přeparkování vozidla nebo výzvu vlády zbytečně nevycházet.

Není nám známo, kolik lidí dostalo jak velkou pokutu, ale je to otázka spravedlnosti. Zastupitelstvo by mělo tuto chybu napravit,“ říká ke svému návrhu Budoucnost pro Neratovice.

Když se dostalo na pořad jednání hlasování o zařazení bodu do programu zasedání, vyjádřil se starosta města Roman Kroužecký takto:

„Musím říct, že budu hlasovat proti zařazení, protože, za prvé, ty pokuty, co skončily ve správním řízení, nemáme jako samospráva právo do toho zasahovat. Pokuty, které byly zaplaceny, nemáme právo vracet, a ty, které nejsou vyřízeny, zkrátka budou řešeny až po skončení nouzového stavu.“

Následovalo hlasování o zařazení bodu do programu zasedání. Pro bylo 7 zastupitelů, proti pak hlasovalo 10 zastupitelů a 4 zastupitelé se zdrželi.

Jak hlasovali jednotliví zastupitelé můžete vidět na obrázku.

Související články

Back to top button