Zastupitelstvo

Novou předsedkyní Kontrolního výboru byla zvolena Alena Prošková

Začátkem září rezignovala na svůj post předsedkyně, ale také členky kontrolního výboru zastupitelstva města Neratovice Hana Vojtová (KSČM). Na zářijovém zasedání zastupitelstva ovšem dovolba člena výboru a volba nového předsedy vůbec nebyla zařazena na program zasedání. Ostatně i přes nepříliš rozsáhlý program se zasedání protáhlo na osmihodinové povídání a zastupitelé odcházeli ze sálu krátce po půlnoci.

Kontrolní výbor se tak mezi zářijovým a říjnovým zasedáním vůbec nesešel a na říjnovém zasedání, které proběhlo tuto středu, tak ani nemohla být zastupitelstvu k dispozici zpráva kontrolního výboru. Na volbu člena a předsedy kontrolního výboru nakonec došlo.

Za člena výboru byl navržen Petr Černohorský, který v něm měl zastupovat KSČM. V neratovickém zastupitelstvu bývá dobrým zvykem, že každá politická strana má zástupce jak v kontrolním, tak finančním výboru, pokud o to stojí.

Pokud by byl zvolen, zbyly jen dva kandidáti na předsedu Kontrolního výboru. Předsedou výboru zastupitelstva totiž ze zákona musí být zastupitel. Kateřina Kořanová i Pavel Šanda však odmítli kandidovat na předsedu, v prvním případě by to ani nebylo vhodné vzhledem k tomu, že posty předsedů výborů na základě elementární politické kultury náleží opozičním stranám.

Proto Jiří Sloup navrhl jako protikandidáta zastupitelku Alenu Proškovou, která nakonec byla také zvolena.

Související články

Back to top button