Zastupitelstvo

Budoucnost pro Neratovice připravila návrh vyhlášky omezující provozní dobu heren a kasin

V minulém i předminulém volebním období neprošel v zastupitelstvu návrh vyhlášky zakazující provoz výherních hracích automatů na celém území města. Pokaždé to bylo o jeden hlas.

Letos v lednu svolal starosta města Roman Kroužecký pracovní schůzku zastupitelů na téma hazard. Ze schůzky nevzešlo žádné řešení, ale naznačila, že zákaz hazardu nemá v zastupitelstvu většinovou podporu.

Proto zastupitelé Budoucnost pro Neratovice (ex-NeraHnutí), konkrétně zastupitelka Ivana Kelinová, připravili kompromisní návrh vyhlášky, který má velkou šanci získat většinu hlasů zastupitelů. Navržená vyhláška omezuje provozní dobu heren a kasin v Neratovicích.

Zároveň oslovili několik dalších zastupitelů, aby se stali spolunavrhovateli této vyhlášky. Zastupitelé Jaroslava Soukupová (ČSSD/NeraHnutí), stejně jako radní František Štěrba (Volba pro Neratovice) a radní Michaela Landová (Společně pro Neratovice) odpověděli kladně a jsou spolunavrhovateli vyhlášky spolu se zastupiteli Ivanou Kelinovou, Pavlem Šandou a Marcelou Brodilovou.

Vyhláška zkracuje provozní dobu heren a kasin na celém území města od 10:00 do 24:00. Takové zkrácení provozní doby sice celý problém komplexně neřeší, ale alespoň sníží negativní dopady hazardu na život občanů v našem městě.

Související články

Back to top button