Mlékojedy

Turnaj v „plážovém nohejbalu“ footvolley bude v sobotu 27. června v Beach Parku Mlékojedy
Sport

Turnaj v „plážovém nohejbalu“ footvolley bude v sobotu 27. června v Beach Parku Mlékojedy

Česká asociace footvolley zve na první letošní turnaj, který proběhne sobotu 27. června v Beach Park Mlékojedy. Footvolley lze česky asi nejlépe nazvat jako plážový nohejbal. Jak se tento sport hraje, můžete vidět na následujícím videu. Turnaj je součástí festivalu Hypno Open Air. Po celý den bude v rámci festivalu na místě doprovodný program zahrnující graffiti exhibici, soutěž v pole dance Pole Challenge Battle, workshop Spejbl gym Muay thai / K1, či Skate Contest. Co se týče samotného turnaje ve footvolley, od 9:30 bude prezence a rozehrání, v 10:00 bude turnaj zahájen. V 17:00 se očekává ukončení turnaje a po něm bude následovat jíž zmiňovaný festival Hypno Open Air. Startovné je 200 Kč/tým bez vstupného na Hypno Open Air nebo 350 Kč/osoba, což je včetně vstupného na Hypno Open Air. Tým tvoří dva hráči. Registrovat se do turnaje je možné do čtvrtka 25. června na webových stránkách www.footvolleyczech.cz Na jakékoliv…
Referendum o protipovodňových opatřeních v Mlékojedech je přenesením odpovědnosti na občany
Zastupitelstvo

Referendum o protipovodňových opatřeních v Mlékojedech je přenesením odpovědnosti na občany

Na včerejším veřejném projednání PPO Neratovicko – Mlékojedy padl návrh starosty města Romana Kroužeckého na místní referendum o vybudování protipovodňových opatření v Mlékojedech. Na první pohled návrh referenda působí tak, že se dává občanům možnost rozhodnout přímo o věci, která se jich bezprostředně týká. Na druhý pohled je ale vidět řadu problémů. Nechceme nikoho naštvat, rozhodněte to vy Protipovodňová opatření jsou strategickou záležitostí, která jde daleko za rámec momentálních nálad, které by se projevily v takovém referendu. Zároveň jde o vysoce technickou záležitost, kterou jen málokdo dokáže posoudit ze všech hledisek. Už debaty mezi zastupiteli o protipovodňových opatřeních, kterých proběhla celá řada, ukazují, jak obtížné je pochopit některé aspekty protipovodňové ochrany. Jenže odpovědnost rozhodnout o budování protipovodňových opatření je na zastupitelstvu – od toho byli zastupitelé zvoleni. Přenášet tuto odpovědnost na občany – chtít po nich, aby si do detailu prostudovali celý projekt, nastudovali si celou problematiku od meteorologie po…
Dobrovolnický úklid Mlékojed se chystá v neděli 21. června
Dění ve městě

Dobrovolnický úklid Mlékojed se chystá v neděli 21. června

V neděli 21. června proběhne už 5. ročník úklidu Mlékojed. Ten se obvykle koná obvykle na jaře, ale letos byl přesunut na předprázdninový termín, tedy na druhou polovinu června. Uklízet může přijít každý v době od 9 do 12 hodin. Sraz je před místním obchodem u tzv. soví budky, kde před samotným začátkem budou účastníci seznámeni s bezpečnostními pokyny. „Jedná se o dobrovolnický úklid místa, kde bydlíme a po akci následuje většinou sousedské posezení u ohýnku,“ píše k akci její pořadatelka Jana Pěknicová. Ta zajistila odvoz posbíraného odpadu, stejně jako pytle a dezinfekční prostředky. Účastníci si tak musí zajistit pouze rukavice a „chuť se projít po okolí s cílem nasbírat volně se válející odpad.“ Zajištěny jsou odměny a také soutěž. Akce je vhodná pro děti. Více informací bude postupně zveřejňování na facebookové události.
Dnes se bude konat dětský den v Beach Parku Mlékojedy
Dění ve městě

Dnes se bude konat dětský den v Beach Parku Mlékojedy

Dnes, 27. května, se bude od 13:00 konat dětský den v Beach Parku Mlékojedy. Děti se mohou těšit na skákací hrad, trampolíny, stánky s hračkami, soutěže o sladké odměny. Využít mohou také skate park a dětské hřiště. Občerstvení je zajištěno pro malé i velké, pro děti bude připravena malinovka zdarma. Celým odpolednem bude již tradičně doprovázet DJ. Vstupné se neplatí.
V kauze mlékojedské školky došlo k obratu. Bude otevřena.
Komunální politika

V kauze mlékojedské školky došlo k obratu. Bude otevřena.

Dnes ráno jsme informovali o rozhořčení mlékojedských rodičů ohledně rozhodnutí MŠ Harmonie neotevřít MŠ Berušky v Mlékojedech. Od vydání článku došlo k obratu v situaci. Dnes dopoledne bylo rozhodnuto, že mlékojedská školka, kde 90 % dětí mělo zájem nastoupit, nakonec znovuotevřena bude. Co přesně vedlo ke změně rozhodnutí, které podle našich informací ještě dnes ráno bylo pevné, nám není známo. Každopádně je dobře, že došlo k nápravě zjevně chybného rozhodnutí. A to je dobrá zpráva pro hlavně pro děti a jejich rodiče v Mlékojedech.
Mlékojedské rodiče rozhořčilo zavření školky přes velký zájem o docházku dětí
Dění ve městě

Mlékojedské rodiče rozhořčilo zavření školky přes velký zájem o docházku dětí

Znovuotevření mateřských školek v rámci uvolňování opatření proti šíření koronaviru bohužel provází problémy. Rodiče dětí, které docházejí do školky Berušky v Mlékojedech, jsou rozhořčeni poté, co se dozvěděli, že tato mateřská školka nebude znovuotevřena. Přitom z 19 dětí, které školku běžně navštěvují, 17 projevilo zájem do ní nyní docházet. Jako náhradní školka jim byla nabídnuta Mateřská škola Čtyřlístek, z Mlékojed úplně nejvzdálenější školka v Neratovicích. Automobilem je z Mlékojed vzdálená 14,6 km, pěšky 3,3 km. Odvoz do školky a vyzvedávání ze školky by tak pro mnohé rodiče, kteří jistě měli dost podstatné důvody, proč své děti přihlásili právě do MŠ Berušky, byla logistická noční můra. Podle informací, které Neratovinám rodiče poskytli, má školka zůstat uzavřena, neboť neratovické školky potřebují kuchařku z mlékojedské školky. „Proč nesloučí některé neratovické školky, kde se přihlásilo méně dětí a pro jejich rodiče to nebude takový problém, neratovické školky jsou blízko sebe,“ řekla Neratovinám jedna z…
V Mlékojedech létá papoušek, zřejmě rosela pestrá
Dění ve městě

V Mlékojedech létá papoušek, zřejmě rosela pestrá

Neobvyklá podívaná se naskytla v Mlékojedech dnes brzy odpoledne. Tamní obyvatelé jsou jistě zvyklí na přítomnost nejednoho druhu ptactva na jejich zahradách a v jejich okolí. Tentokrát však nespatřili ani kosa, sojku či špačka, ale z koruny stromu vykukovaly pestré barvy papouška. Podle všeho šlo o roselu pestrou, jejíž domovinou je Austrálie. Náleží mezi středně velké papoušky, dorůstá průměrně 30 cm. Má jasně červenou hlavu, světlý zobák, bílé líce a skvrnu pod zobákem, žlutou hruď a vrchní část břicha, na hřbetě je porostlá tmavými pery s nažloutlými okraji, křídla a ocasní pera má modravá a zbývající část ocasu tmavě zelenou. Majitel papouška se o něj dosud nepřihlásil.
Krouhání a šlapání zelí v Mlékojedech
Dění ve městě

Krouhání a šlapání zelí v Mlékojedech

Dne 7.10. 2017 se v Mlékojedech v pivovaru Kaberna ve 14.00 hodin zahájí druhý ročník této kulinářské akce. Tři sta kilogramů zelí čeká na své krouhače a šlapky. Návštěvníci budou zároveň porotci při soutěžích o nejhezčí šlapku a o nejhezčí nohy.
Mlékojedská Bluegrass Party už tuto sobotu
Kultura

Mlékojedská Bluegrass Party už tuto sobotu

Letošní ročník mlékojedského festivalu bluegrass a country music pod názvem Bluegrass Party se bude konat už tuto sobotu 3- června. Hlavní hvězdou bude kapela Poutníci a v tombole špičková kytara značky Furch.
Do mlékojedské kolonky se nelze po silnici dostat
Komunální politika

Do mlékojedské kolonky se nelze po silnici dostat

Práce na silnici v ulici Borová už od víkendu znemožňují vjezd automobilů do Kolonky v Mlékojedech. Mobilní rozhlas města Neratovice o této uzavírce neinformoval, takže lidé přijíždějící do Kolonky nebo z ní odjíždějící nemají informace, jak dlouho bude ulice uzavřena, ani o objízdné trase.
Back to top button
Close

Používáte AdBlock :(

Provoz našeho webu je závislý na výdělku z reklam. Prosíme vypněte si blokování reklam při procházení Neratovin. Děkujeme ❤️