Zastupitelstvo

V Neratovicích vzniká staronová koalice, NeraHnutí v konstruktivní opozici

I přes historické vítězství v komunálních volbách v Neratovicích – největší počet hlasů i největší procentuální zisk pro volební stranu od roku 1994 – osm zastupitelských mandátů NeraHnutí nestačilo na vytvoření koalice. S největší pravděpodobností se v tomto volebním období NeraHnutí ocitne v opozici. V povolebním vyjednávání NeraHnutí odmítlo tzv. velkou koalici se stranami současného vedení radnice – Neratovice jinak a ODS, ve které by nemělo ani starostu, ani většinu v radě města. Takovou nabídku NeraHnutí nepovažovalo za seriózní ve chvíli, kdy voliči jednoznačně odmítli politiku dosavadní koalice.

Koalici s NeraHnutím odmítli zástupci Společně pro Neratovice, i když s NeraHnutím konstatovali velkou programovou shodu; následně také ODS a Neratovice jinak. NeraHnutí tedy předpokládá vznik koalice Neratovice jinak, ODS, Společně pro Neratovice a Volba pro Neratovice.

Ukazuje se, že strany současné koalice k sobě mají navzájem blíž a obava ze změny u nich převažuje nad respektováním vůle voličů, kteří se jasně vyslovili pro nové směřování města.

Navzdory svému volebnímu vítězství tedy bude NeraHnutí ve spolupráci s občany města prosazovat svůj program z opozice.

Zdroj: http://nerahnuti.cz/v-neratovicich-vznika-staronova-koalice-nerahnuti-v-konstruktivni-opozici/

Související články

Back to top button