Komunální politikaZastupitelstvo

Kdo ze současných neratovických zastupitelů bude opět kandidovat a za koho?

Zářijové komunální volby se blíží a některé volební strany už zahájily kampaň – konkrétně strana, kterou dal dohromady tajemník městského úřadu Petr svoboda pod názvem Mise22, a Budoucnost pro Neratovice, která vznikla kolem zastupitelů minule zvolených za NeraHnutí.

Momentálně se zdá, že v neratovických komunálních volbách se o přízeň voličů bude ucházet sedm stran a uskupení.

Vítěz minulých voleb NeraHnutí se rozdělí na dvě kandidátky, což odráží vývoj v zastupitelstvu poslední zhruba tři roky.

Čtyři zastupitelé – Pavel Šanda, Marcela Brodilová, Ivana Kelinová a Jiří Sloup – budou kandidovat pod názvem Budoucnost pro Neratovice.

Tři zastupitelé – Alena Prošková, Rostislav Vebr a Jaroslava Soukupová – budou kandidovat také společně, ale název jejich kandidátky zatím neznají. Spekuluje se také o tom, že na této kandidátce najdeme také Hanu Vojtovou, minule zvolenou za KSČM, ale tato informace není potvrzena.

Jozef Hornák už podle našich informací kandidovat znovu nebude.

Za ODS a Neratovice jinak budou kandidovat všichni jejich současní zastupitelé. Také Anna Spěváčková se opět objeví na kandidátce SPD. František Štěrba se přidá ke straně současného starosty Společně pro Neratovice.

V tabulce jsou současní zastupitelé podle počtu hlasů získaných v minulých volbách a za které strany kandidovali v roce 2018 a za které budou kandidovat v letošních volbách.

Související články

Back to top button