Sport

Fotbalisté SK Roma ve Všetatech předvedli svůj nejhorší výkon za poslední dvě sezóny

Po té, co se minulý týden SK Roma vyhoupl do čela tabulky 4. třídy, přišla doslova výkonnostní pohroma ve Všetatech.
V minulém kole Nová Ves nedorazila k zápasu na lobkovickém hřišti, a tak SK Roma vyhrál kontumačně 3:0 a po sérii dobrých výkonů se dostal do čela tabulky 4. třídy.
Potvrdit své vedení v soutěži jeli hráči SK Roma do Všetat, ale v zápase úplně vyhořeli.
Do zápasu nastoupili se třemi změnami v sestavě, která byla přeházená i co se týče jednotlivých postů.
Už ve 3. minutě se ale ujali vedení 1:0, když po třech narážečkách umístil po zemi střelu k tyči z 16 metrů Jan Sivák.
V 15. minutě ale bylo opět vyrovnáno po úniku po levé straně a centru do šestnáctky.
Všetaty si všimly slabiny na levé straně obrany, kde už staršího hráče Romana Gabča nechávala záloha SK Roma na holičkách. A jako přes kopírák dala stejným způsobem hned dvě minuty na to další branku.
SK Roma ještě do přestávky vyrovnal na 2:2. Martin Demeter neměl míč plně ve své moci, a tak ke střele vyzval Marcela Korpu. Jeho střela se šťastně odrazila od domácích obránců do sítě.
Hráči SK Roma v prvním poločase nepředváděli své velmi dobré výkony z předchozích zápasů. Naopak nedokázali naplnit taktické pokyny trenéra a navíc se místo na hru soustředili na debaty s nepřesným rozhodčím.
Do druhého poločasu Romana Gabča vystřídal Jan Tancoš a SK Roma se pustila do hry s vervou.
Jenže proměněná sporně nařízená penalta brzy opět rozhodila jejich soustředění.
Další pohromou pro neratovický romský tým bylo zranění předstopera Patrika Gabča přibližně v 50. minutě, za kterého neměl SK Roma náhradu, a tak zbytek zápasu odehrál v oslabení.
V 55. minutě nastřelily Všetaty ruku Martina Demetera ve vápně hostí a kopala se další penalta a byla proměněna na 4:2.
Nedisciplinovanost hráčů SK Roma pak už dominovala zbytku zápasu. Neposlouchali ani svého trenéra, ani kapitána Davida Surmaje staršího, obrana se prakticky smrskla na dva hráče.
Následkem bylo celkem devět branek v jejich síti a potupná prohra 9:2.
„Všetaty nehráli zase tak dobře, vysokou výhru jsme jim darovali my naším velmi špatným výkonem a obrovským množstvím chyb,“ řekl Neratovinám hrající předseda klubu Martin Demeter.
Přes ostudný výkon ve Všetatech zůstávají SK Roma ve hře o postup. Klesl sice na 3. místo tabulky, ale na vedoucí Byšice má ztrátu pouhého jednoho bodu a za druhým Liběchovem je jen o skóre.
O nápravu se fotbalisté SK Roma pokusí už příští sobotu, kdy jedou k předposlednímu zápasu podzimní sezóny do Mšena.