Komunální politika

Zítra mohou zastupitelé umožnit stavbu obchodního centra Na Výsluní o ploše 4 000 metrů čtverečních

Veřejné zasedání zastupitelstva města Neratovice bude na svém zasedání ve středu 7. září opět rozhodovat o změně územního plánu pozemku za sídlištěm Na Výsluní (směrem na Kojetice), kde investor – teplická firma JTH group, a.s. – plánuje vystavět velké obchodní centrum.
Záměrem firmy je na pozemku za posledním blokem panelových domů vystavět obchodní centrum o ploše 4 000 metrů čtverečních, což současný územní plán města neumožňuje. V minulosti byla změna územního plánu několikrát zastupitelstvem zamítnuta, naposledy na začátku loňského roku. Nyní firma JTH Group žádá o revokaci příslušného usnesení a změnu územního plánu.
Vedle obchodního centra plánuje postavit dva menší bytové domy, celkem pro zhruba stovku domácností a další menší budovu pro komerční využití a parkoviště pro 250 vozů.
Zastupitele chce firma přesvědčit příslibem, že se město bude moci s provozovatelem obchodního centra dohodnout o možnosti využívat parkoviště mimo jeho otevírací hodiny jako veřejné parkoviště. Dále slibuje výstavbu komunikace v těsné blízkosti zadního bloku domů k pozemkům města, na nichž byla plánována výstavba odstavné plochy, narovnání části silnice směrem na Kojetice a výstavbu části cyklostezky podél této silnice. Navíc nabízí revitalizaci prostoru mezi panelovými domy, kde je v současnosti dětské hřiště Pastelka.
Odpůrci výstavby obchodního centra naopak poukazují na zhoršení kvality života v dané lokalitě, a to zejména zvýšený hluk v důsledku zvýšeného provozu, včetně zásobování kamionovou dopravou či nahrazení výhledu do volné krajiny nevzhlednou velkou přízemní budovou, která má vzhled průmyslového skladu.
Starostka města Lenka Mrzílková vnímá rozhodování o změně územního plánu jako rozhodování mezi stavbou odstavné plochy z prostředků města a s příjezdovou komunikací mezi domy na straně jedné a stavbou parkoviště s příjezdem ze silnice na Kojetice zbudovanou soukromým investorem na straně druhé.
Obchodní centrum má vyrůst prakticky pod okny zhruba tisícovky obyvatel Neratovic. Pro ty obyvatele, kdo proti výstavbě obchodního centra tohoto rozsahu vystupují již 15 let, nepředstavuje návrh zásadní změnu oproti situaci, kdy na začátku loňského roku pro změnu územního plánu hlasovali pouze 4 zastupitelé.
Další články k tématu:
Proč jsem hlasoval proti změně územního plánu číslo 3?

Související články

Back to top button