Komunální politika

Lobkovičáci pokračují v boji proti stavbě přístaviště, místo něj chtějí park

Kolem 50 lidí včera přišlo na veřejné setkání s osadním výborem Lobkovice. Z diskuse mezi občany vyplynula připravenost místních občanů bránit se stavbě přístaviště na místní louce na nábřeží Labe v ulici Palackého.
Svůj nesouhlas chtějí mimo jiné vyjádřit umístěním nápisů STOP PŘÍSTAVIŠTI na své domy a upozornit tak na tento problém návštěvníky akcí, které se budou v blízké době v Lobkovicích konat.
Kromě toho sbírají podpisy na vyjádření názoru občanů, která chtějí adresovat zastupitelstvu města. Jedno vyjádření se staví proti výstavbě přístaviště a je ve verzi pro obyvatele Lobkovic a ve verzi pro ostatní obyvatele města, aby bylo možné odlišit, kolik občanů Lobkovic nesouhlasí s výstavbou přístaviště, ale aby také občané ostatních částí města měli možnost je podpořit.
Druhé vyjádření pak volá po ohleduplné přeměně louky v park, v němž by případně mohl být v budoucnu umístěn i pomník Františku Palackému. Chtějí tak zachovat a vlastně prohloubit současnou funkci lobkovické louky.
Vyjádření občanů je možné podepsat například v lobkovické hospodě Na Návsi. Podpisové archy lze také stáhnout z webu Osadního výboru Lobkovice.

Související články

Back to top button