Komunální politika

Zablokování silnice do Mlékojed parkujícími vozy rekreantů ani letos nikdo neřeší

Se začátkem léta přichází pro obyvatele Mlékojed problém. Jediná silnice spojující Mlékojedy se zbytkem světa je plná aut rekreantů, kteří přijíždějí na tamní pískovnu. Ačkoliv je v obou směrech zákaz zastavení, stojí na silnici desítky aut a motorek a často bývá problém vůbec projet.

S větším autem, náklaďákem nebo dodávkou se projet prakticky nedá. V již tak zúžené vozovce se ještě potácejí desítky chodců v zásadě ve v jakoukoli denní dobu. Je jen otázkou času, než tam dojde k nějakým škodám, neštěstí, nebo se do Mlékojed nedostanou složky Integrovaného záchranného systému.

Tento problém se opakuje už několik let každé léto a nikdo ho neřeší, pokud tedy za řešení nepovažujeme umístění dopravní značky upozorňující na zvýšený pohyb chodců.

Místní obyvatelé, kteří chtějí situaci řešit, jsou městskou policií odkázáni na Policii ČR a tou zas na městskou policii.

„Na PČR mi bylo řečeno, že špatné parkování řeší Městská policie a že na to nemají kapacity. Na městské policii mi bylo řečeno, že oni to řešit nemůžou, protože mají vybité elektro skůtry a objet to nemůžou, protože nesmějí opustit katastrální území města a hlavně nemají kapacity,“ řekl Neratovinám jeden z místních obyvatelů.

Je nejvyšší čas, aby se řešení problému ujalo vedení města dříve, než se stane nějaké neštěstí. Jde tu nejen o přístup obyvatel města ke svým domovům, ale také o bezpečnost.

Související články

Back to top button