Komunální politika

V Lobkovicích vznikl osadní výbor

Před středečním zasedáním zastupitelstva obdrželi zastupitelé e-mailem žádost o zřízení osadního výboru v Lobkovicích. Ty byly dosud jedinou z okrajových částí Neratovic, která osadní výbor neměla.
Na návrh (autora článku) zastupitele Pavla Šandy (ČSSD) byl bod zařazen na program jednání. Pro hlasovala velká většina zastupitelů. Proti hlasovali pouze zastupitelé Kateřina Kořanová (Neratovice jinak) a Aleš Kocourek (TOP 09). Zdrželi se Ondřej Čerepušťák (KSČM), Renáta Červenková (Neratovice jinak), Pavla Kuchařová (Neratovice jinak).
Lobkovičtí občané pak předali, i slovy starostky města Lenky Mrzílkové (Neratovice jinak), velmi dobře připravený materiál s žádostí, souhlasem kandidátů na členy výboru a podpisy cca 50 občanů Lobkovic.
V posledním bodě zasedání pak bylo zřízení osadního výboru jednomyslně schváleno zastupitelstvem, a to v navrženém složení. Pouze zastupitel Aleš Kocourek (TOP 09) se zdržel.
Předsedou Osadního výboru Lobkovice se stal Martin Růžička. Jeho členy pak Karolína Peštová, Blanka Jůzová, Rostislav Vébr a Ladislav Milčinský.
Členové osadního výboru jeho složení považují za dočasné. Na prosinec chystají svolat veřejné setkání občanů, kde by je mohli nahradit občané přímo zvolení přítomnými občany Lobkovic.
Informace k Osadnímu výboru Lobkovice také chtějí zveřejňovat v místních restauracích Na návsi a Sklípek.
Vznik osadního výboru v Lobkovicích je výsledkem občanské aktivizace místních obyvatel v souvislosti s jejich úsilím o zabránění výstavbě přístaviště v lokalitě místní malebné louky.

Související články

Back to top button