Komunální politika

Kojetice udělají vše proti průjezdu kamionů jejich obcí do případného obchodního centra Na výsluní

Pokud zastupitelstvo města Neratovice schválí změnu územního plánu číslo 3 a dá tak zelenou výstavbě obchodního centra u sídliště Na Výsluní, nedopadne to pouze na obyvatele sídliště, ani pouze na obyvatele Neratovic. Proto nás zajímala reakce radnice sousedních Kojetic na tuto stavbu.
Podle vyjádření místostarosty obce pana Martina Skalického není důvod stavět nové obchodní zóny, byť si své zákazníky zřejmě najdou i ty. Co bude občanům Kojetic podle vedení obce určitě vadit je zvýšení dopravní zátěže na silnici třetí třídy procházející obcí Kojetice.
K obchodnímu centru má denně podle odhadů přijet kolem 3 500 vozů a tento počet si mezi sebe rozdělí Neratovice a Kojetice.
Kojetický místostarosta se vyjádřil i k uvažovanému průjezdu zásobovacích kamionů jejich vesnicí: “Dlouhodobě bojujeme proti tomu, aby obcí projížděla kamionová doprava. Vzhledem k osazení značek zakazující průjezd vozidel nad 6 tun nebude průjezd zásobovacích kamionů obcí Kojetice možný a tuto zátěž bude muset absorbovat město Neratovice.”
Neratovicím tak v případě výstavby obchodního centra hrozí významné zvýšení kamionové dopravy ve městě, zejména pak v ulici Kojetické, v ulici Na Výsluní a do nich ústících komunikacích.

Související články

Back to top button