Komunální politika

Nově zvolení zastupitelé dnes poprvé zasednou

Dnes se bude konat první zasedání nově zvoleného Zastupitelstva města Neratovice. Zasedání začíná v 16:00 ve Společenském domě v Neratovicích a je jako vždy veřejně přístupné.
Na programu bude volba nového vedení neratovické radnice. Bude se tedy volit starosta, místostarostové a členové rady. Očekává se zvolení dosavadní starostky Lenky Mrzílkové (Neratovice jinak) opět na post starostky, nově zvolené zastupitelky Markéty Rajchertové (Neratovice jinak) do pozice uvolněné místostarostky a Tomáše Hrodka (ODS) na post neuvolněného místostarosty.
Zbylá místa v radě města by si pak měly podle koaliční dohody rozdělit Neratovice jinak a ODS, zatímco třetí koaliční partner Volba pro město, alespoň podle dosavadních informací, svého radního mít nebude.
Na programu bude také schvalování jednacího řádu a volebního řádu nového zastupitelstva. Nový jednací řád navrhla starostka Lenka Mrzílková.
Zastupitelé opoziční ČSSD se již vyjádřili, že návrh nového jednacího řádu považují za krok správným směrem. Přesto navrhují několik pozměňovacích návrhů.
Vedle vedení města budou voleni také předsedové Finančního výboru a Kontrolního výboru, což jsou funkce tradičně obsazované zástupci opozice.
Místo v čele Kontrolního výboru tak pravděpodobně obsadí někdo ze zastupitelů KSČM, zatímco v čele Finančního výboru by se měl objevit některý ze zastupitelů ČSSD.
Zastupitelstvo bude rozhodovat také o odměnách za výkon jednotlivých funkcí.
Na zasedání zastupitelstva mohou přijít i občané. Mohou zde také vystoupit ke každému dobu v délce 3 minut. Přednostní právo mluvit mají ti občané, kteří se přihlásí u vstupu příslušným zaměstnancům městského úřadu a prokáží trvalé bydliště nebo vlastnictví nemovitosti v Neratovicích.
Materiály ke stažení:
Program zasedání zastupitelstva
Balík podkladů pro zasedání zastupitelstva
Současný jednací řád
Nově navržený jednací řád
Jednací řád s pozměňovacími návrhy ČSSD
Návrh odměn za výkon funkcí

Související články

Back to top button