Dění ve městě

Benefiční country bál pro postiženou Adélku

Neratovická country kapela Mošňáci uspořádala v pátek 20. prosince benefiční country bál pro vážně postiženou Adélku Krajovou z Neratovic.
Dnes už pětiletá Adélka se narodila s vážným postižením mozku a je zcela odkázána na neustálou péči, která zaměstnává celou její rodinu.
Tato péče je navíc velmi nákladná, neboť vyžaduje speciální pomůcky. Díky reportáži televize Nova o Adélce se podařilo rodině Adélky splatit úvěr, který si vzala na auto nezbytné pro převoz Adélky na různé terapie.
Nyní rodinu čeká nákladná přestavba rodinného domku prarodičů, kde Adélka spolu se svou maminkou Monikou Urbanovou a nevlastním otcem Janem Urbanem bydlí.
Benefiční country bál tak byl vítanou pomocí rodině v těžké životní situaci. Program koncertu se točil pochopitelně kolem pořádatelské kapely Mošňáci, která hraje především notoricky známé trampské písně.
Jan Urban také vystoupil s poděkováním, vyprávěl příběh Adélky a popsal nelehkou situaci rodiny. Pro něj i jeho novopečenou manželku Moniku byl bál skutečně vzácnou příležitostí se na jeden večer odpoutat od každodenních starostí a bavit se mezi lidmi.
S Mošňáky se na pódiu vystřídali také Václav Hruška s jeho harmonikou a bluegrassoví The Sysels.
The Sysels vznikla přímo pro tento koncert po té, co ji dal dohromady Petr Šolc z muzikantů své hudební skupiny Twisted Timber a dalších spřátelených formací bluegrassové scény.
Sál hospody U Stejskalů byl plný návštěvníků, kteří si v předvánočním období našli čas podpořit dobrou věc a přitom se pobavit.
Peníze pro Adélku vybral například i neratovický motorkářský klub Full of Energy či zaměstnanci samoobsluhy Tesco, ale také mnozí další.
Článek Mělnického deníku
starší článek Neratovin o Adélce

Související články

Back to top button