Dění ve městě

Pohodová velikonoční neděle proběhla v lobkovickém Mlýně

V neděli 20. dubna pořádala občanská sdružení Lobkovice a Aktivita Neratovice velikonoční akci v lobkovické restauraci Mlýn. Přes nižší než očekávanou účast veřejnosti, zřejmě v důsledku konkurence Vojtěšské pouti, strávili účastníci i organizátoři příjemný slunečný den.
Proběhly hned dvě soutěže pro dospělé. Vedle třetího ročníku soutěže o nejlepší lobkovickou velikonoční nádivku, tradičně pořádané lobkovickým sdružením, se konala také soutěž dvojic ve vyfukování vajec na čas, kterou připravilo sdružení Aktivita Neratovice.
Na místě bylo také hodně aktivit pro malé děti.
Aktivita Neratovice se pro inspiraci rozhlédla po světě, když připravila hledání čokoládových vajíček volně inspirované americkou velikonoční tradicí a koulení vajíčka volně inspirované ruskou tradicí.
Ačkoliv děti chodily hledat čokoládová vejce opakovaně, motivovány sladkou odměnou, legraci si užily hlavně u koulení vejce. Podobný úspěch u dětí mělo také barvení vajíček, které připravila restaurace Mlýn.
Děti také zdobily perníčky, navlékaly korálky, pletly pomlázky. Kreslíř Vladimír Dvořák maloval karikatury.
Nakonec přišel čas na vyhlašování výsledků soutěží pro dospělé. Jak už jsme informovali v jiném článku, soutěž o nejlepší lobkovickou velikonoční nádivku v ostré konkurenci dvanácti soutěžících vyhrála Stanislava Růžičková.
Soutěže ve vyfukování vajec se zúčastnilo deset odvážných dvojic. Dlouho to vypadalo, že k vítězství bude stačit pět vyfouknutých vajec, než se na start postavila dvojice Karolína a Terezka Peštovy, kterým se podařilo za tři minuty vyfouknout a na pentli navléknout devět vajec.
Ty si nakonec také odnesly výhru v podobě lahve portského vína značky Barros, kterou do soutěže věnoval redaktor Neratovin Stanislav Šnaidr, který cenu také předal.

Fotografie Kateřiny Němcové

Fotografie Petra Růžičky

Související články

Back to top button