Dění ve městě

Ohromný úspěch lobkovického masopustu

Velký úspěch zaznamenal masopust na lobkovickém zámku, který v sobotu 8. února uspořádalo občanské sdružení Lobkovice, o.s.
Již před otevřením areálu zámku v 10 hodin byla brána obležena těmi, kdo si přišli koupit sobotní oběd v podobě zabijačkových specialit. Krásné slunečné počasí nahrávalo vysoké účasti na této tradiční akci.
Ale nejen to. Oproti loňskému masopustu se také výrazně zvýšila nabídka atrakcí, včetně jízdy na velbloudu či výstavy historických zbraní, které připravila neratovická skupina historického šermu Armatus, jež na masopustu oslavila své 30. výročí a pochopitelně zde také předvedla své představení.
Za celý den se na zámku vystřídaly odhadem tři tisícovky návštěvníků. To byl tak velký počet, že některé stánky byly už ve tři hodiny po poledni vyprodány, ale naštěstí bylo stánků podstatně více než při akci loňské.
Zámek a výstavy zde konané navštívilo na pět set návštěvníků.
Lobkovický masopust opět potvrdil, že akce pořádané dobrovolnými spolky a občanskými sdruženími mohou být opravdu bombastické a město by si těchto aktivních lidí mělo velmi vážit.

Související články

Back to top button