Náboženství a církve

 • Čvn- 2020 -
  12 června
  Kultura

  Dnes večer se otevřou kostely široké veřejnosti v rámci Noci kostelů

  Noc kostelů se pořádá od roku 2009 a každoročně nabízí široké veřejnosti navštívit kostely a modlitebny a poznat nejen jejich kulturní hodnotu, ale také se seznámit s křesťanstvím prostřednictvím hudby, výtvarného umění, divadelního představení, rozhovoru či setkání. V rámci letošní Noci kostelů se otevřou také kostely v Neratovicích a okolí. Lobkovický kostel Nanebevzetí Panny Marie bude otevřen od 18:00 do 21:30. Na programu bude výstava výrobků dětí z neratovické farnosti. Připraveny jsou soutěže o ceny pro děti a mládež. Kaple sv. Vojtěcha bude otevřena od 18:00 do 21:00 k individuálním prohlídkám kaple. Kostel Svaté Trojice v Libiši, který v loňském roce prošel generální opravou střechy a pláště, si bude veřejnost moci prohlédnout od 18:00 do 22:00. Kostel Svaté Jakuba staršího v Libiši nabízí možnost prohlídky kostela a zvonice s průvodcem od 18:00 do 21:00.

  Číst více »
 • Pro- 2016 -
  23 prosince
  Dění ve městě

  Na půlnoční bohoslužbu zve Církev bratrská

  Na Štědrý večer od 23. hodiny zve Církev bratrská zve na půlnoční bohoslužbu ke společnému slavení Ježíše Krista narození v kapli Domu kněžny Emmy. Slovem bude provázet kazatel Církve bratrské Olin Kadlec. O hudbu se kapela pod vedením kapelníka Marka Tůmy.

  Číst více »
 • Pro- 2015 -
  24 prosince
  Dění ve městě

  Půlnoční mše dnes také v kapli Domu kněžny Emmy

  Na Štědrý den zve neratovická Církev bratrská na půlnoční bohoslužbu v kapli Domu kněžny Emmy. Bohoslužba začne ve 23:00 a bude trvat něco přes hodinu. Slovem vás provede Tomáš Grohman, o hudbu se pak postará Marek Tůma s hudební skupinou. Tématem bohoslužby i hudební produkce bude pochopitelně oslava narození Ježíše Krista. Nejedná se o tradiční půlnoční mši, jak ji znají katolíci. V kapli Domu kněžny Emmy se ale koná již tradičně. Na bohoslužbu jsou zváni nejen členové Církve bratrské, ale každý, kdo bude mít chuť přijít. Každý návštěvník dostane texty písní, aby mohl zpívat spolu s ostatními.

  Číst více »
 • Bře- 2015 -
  15 března

  Návštěva kardinála Duky v Neratovicích

  Minulý víkend Neratovice navštívil kardinál Dominik Duka. Zde přinášíme fotoreportáž Jaroslava Rajchla z této návštěvy. Více se dočtete v tištěných Neratovinách, které budou distribuovány již zítra a pozítří.

  Číst více »
 • Led- 2015 -
  23 ledna

  Beseda o islámu a islamismu v pondělí 26. ledna

  Téma islámu a islamismu hýbe veřejnými debatami už nějakou dobu. Vzestup Islámského státu v Iráku a Sýrii, stejně jako vraždy redaktorů francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo tyto debaty ještě zintenzivnily. Občanské sdružení Aktivita Neratovice připravilo na pondělí 26. ledna besedu, takže mohou toto téma diskutovat také všichni zájemci z Neratovic. Beseda bude mít dva řečníky. Zatímco Pavel Šanda bude hovořit spíše o politické stránce věci, tedy islamismu a islámském terorismu, zástupce Muslimské obce v Praze nám řekne více o samotném islámu a životě muslimské komunity v Česku. Návštěvníci besedy samozřejmě dostanou velký prostor jak pro vyjádření svého názoru, tak k položení otázek, které je zajímají a na které třeba nemohou najít odpovědi v českých médiích. Beseda se bude konat v Jazzovém klubu Společenského domu od 18:00. Jazzový klub je v prvním patře. Dostanete se sem po schodech, které jsou přímo naproti hlavnímu vchodu. Vstupné se neplatí. Po skončení besedy bude…

  Číst více »
 • Pro- 2014 -
  18 prosince
  Dění ve městě

  Cesty důvěry – Taizé Praha

  Na konci tohoto roku přijedou desetitisíce mladých lidí ze všech evropských zemí i z dalších světadílů do Prahy a zúčastní se zde evropského setkání mladých, které se uskuteční od 29. prosince 2014 do 2. ledna 2015. Týká se to i našeho města, jelikož i zde budou někteří poutníci ubytováni v rodinách, které budou ochotné otevřít své domovy. Již 37 let organizuje prostá křesťanská komunita z francouzké vesničky Taizé vždy na konci roku setkání mladých lidí z celé Evropy i jiných světadílů v jednom z velkých měst Evropy. Praha bude hostit toto setkání již podruhé. Mladí mnoha národností křesťané i ti, kteří říkají, že v Boha nevěří, jsou na každém takovém setkání zváni, aby se po návratu domů stali nositeli pokoje a smíření mezi těmi, kdo žijí v jejich okolí. V průběhu několika dnů se kdokoli může účastnit workshopů s tematikou sociální angažovanosti, Evropy, hudby, umění, dějin Prahy, biblickou a duchovní…

  Číst více »
 • 18 prosince
  Dění ve městě

  Na Štědrý den zve neratovická Církev bratrská na půlnoční bohoslužbu v kapli Domu kněžny Emmy

  Bohoslužba začne ve 23:00 a bude trvat něco přes hodinu. Slovem vás provede kazatel Olin Kadlec, o hudbu se pak postará Marek Tůma s hudební skupinou. Tématem bohoslužby i hudební produkce bude pochopitelně oslava narození Ježíše Krista. Nejedná se o tradiční půlnoční mši, jak ji znají katolíci. V kapli Domu kněžny Emmy se ale koná již tradičně. Na bohoslužbu jsou zváni nejen členové Církve bratrské, ale každý, kdo bude mít chuť přijít. Každý návštěvník dostane texty písní, aby mohl zpívat spolu s ostatními. Olin Kadlec, kazatel Církve bratrské

  Číst více »
 • Lis- 2014 -
  10 listopadu
  Dění ve městě

  Společné zdobení vánočních stromků a výstava v Domě Kněžny Emmy

  Společné zdobení stromků v Domě Kněžny Emmy proběhne 27. listopadu dopoledne. Stromky letos ozdobí zástupci devatenácti organizací našeho města, od těch nejmenších ze školky po ty nejstarší z domova pro seniory. V odpoledních hodinách pak bude už 8. ročník výstavy vánočních stromečků otevřen pro veřejnost. Veřejnost bude výstavu moci zhlédnout denně od 10:00 do 17:00 až do 6. ledna 2015. Na výstavu se dostanete brankou do zahrady Domu Kněžny Emmy směrem od zahrádkářské kolonie.

  Číst více »
 • Pro- 2013 -
  16 prosince

  Půlnoční bohoslužba v Domu kněžny Emmy na štědrý večer

  Na štědrý den zve neratovická Církev bratrská na půlnoční bohoslužbu v kapli Domu kněžny Emmy. Bohoslužba začne ve 23:00 a bude trvat něco přes hodinu. Slova se ujme jeden ze zakladatelů sboru v Neratovicích Tomáš Grohman, o hudbu se pak postará Marek Tůma se svými kolegy. Tématem bohoslužby i hudební produkce bude pochopitelně oslava narození Ježíše Krista. Nejedná se o tradiční půlnoční mši, jak ji znají katolíci. V kapli Domu kněžny Emmy se ale koná již poněkolikáté. Na bohoslužbu jsou zváni nejen členové Církve bratrské, ale každý, kdo bude mít chuť přijít. Každý návštěvník dostane texty písní, aby mohl zpívat spolu s ostatními.

  Číst více »
 • 14 prosince

  Adventní koncert Narození krále králů zítra ve Společenském domě

  Neratovické křesťanské církve společně pořádají adventní koncert pod názvem Narození krále králů. Ten se odehraje už zítra, v neděli 15. prosince, od 16:00 do 18:00 ve Velkém sále Společenského domu v Neratovicích. Vystoupí na něm kapela Jindřicha Černohorského, děti ze Základní školy Ing. M. Plesingera-Božinova, děti a učitelé ze Základní školy 28. října a Katolický dětský pěvecký sbor. V rámci koncertu bude probíhat také výtvarná soutěž pro děti od 6 do 15 let věku. Vítěz v každé ze čtyř kategorií získá jako cenu tablet. O vítězi rozhodne hlasování návštěvníků koncertu. Více informací  najdete na www.narozenikralekralu.cz.

  Číst více »
Back to top button