Dění ve městěPolitika

Beseda o islámu a islamismu v pondělí 26. ledna

Téma islámu a islamismu hýbe veřejnými debatami už nějakou dobu. Vzestup Islámského státu v Iráku a Sýrii, stejně jako vraždy redaktorů francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo tyto debaty ještě zintenzivnily.
Občanské sdružení Aktivita Neratovice připravilo na pondělí 26. ledna besedu, takže mohou toto téma diskutovat také všichni zájemci z Neratovic.
Beseda bude mít dva řečníky. Zatímco Pavel Šanda bude hovořit spíše o politické stránce věci, tedy islamismu a islámském terorismu, zástupce Muslimské obce v Praze nám řekne více o samotném islámu a životě muslimské komunity v Česku.
Návštěvníci besedy samozřejmě dostanou velký prostor jak pro vyjádření svého názoru, tak k položení otázek, které je zajímají a na které třeba nemohou najít odpovědi v českých médiích.
Beseda se bude konat v Jazzovém klubu Společenského domu od 18:00. Jazzový klub je v prvním patře. Dostanete se sem po schodech, které jsou přímo naproti hlavnímu vchodu. Vstupné se neplatí.
Po skončení besedy bude možnost ještě posedět a pohovořit.
Cílem besedy je poskytnout veřejnosti informace, ke kterým jinak nemají přístup, stejně jako konfrontovat mezi sebou různé pohledy a názory, ale v rámci racionální diskuse.
beseda islám
Událost na facebooku – klikněte zde

Související články

Back to top button