Komunální politika

Sbírání podpisů proti změně územního plánu Na Výsluní zahájeno

V reakci na snahu vedení neratovické radnice prosadit změnu územního plánu číslo 3, která by umožnila výstavbu velkého obchodního centra na současném poli za sídlištěm Na Výsluní u Kojetické ulice, zahájili občané Neratovic sběr podpisů proti tomuto záměru.
Podpisy se sbírají na tzv. Žádost o projednání záležitosti a následné zamítnutí revokace usnesení Zastupitelstva města Neratovice č. 3/10.1/2015. První stovka podpisů byla předána na Městský úřad již v úterý tak, aby žádost stihla projednat rada města.
Počet podpisů potřebných k tomu, aby rada města zařadila bod na příští jednání zastupitelstva 19. října, se podařilo sebrat ani ne za jeden den a podpisy dále přibývají.
Text žádosti je následující:

RADĚ MĚSTA NERATOVICE A ZASTUPITELSTVU MĚSTA NERATOVICE
ŽÁDOST O PROJEDNÁNÍ ZÁLEŽITOSTI a následné zamítnutí revokace usnesení Zastupitelstva města Neratovice č. 3/10.1/2015 dle zákona č. 128/2000 Sb., o obcích (§ 16 odst. 2 písm. f)
My, níže podepsaní občané Neratovic, žádáme radní, zastupitele a zastupitelky, aby zamítli revokaci svého usnesení č. 3/10.1/2015, kterým 13. května loňského roku jednoznačně zamítli změnu č. 3 Územního plánu sídelního útvaru Neratovice.
Prosíme zastupitele a zastupitelky, aby svým hlasováním potvrdili svůj dlouhodobý nesouhlas se změnou funkčního využití pozemků za domy na sídlišti Na Výsluní, bezprostředně za dětským hřištěm Pastelka na výjezdu z Neratovic do Kojetic.
Teplický podnikatel Jaroslav Třešňák opakovaně požaduje změnu územního plánu, aby na spekulativně zakoupených pozemcích mohl postavit komerční halu nadměstského významu o rozloze 4 000 m2 a výhledově další objekty, které by podle jím požadované změny mohly mít
i funkci logistických skladů či výrobních montoven.
NE ZMĚNĚ ÚZEMNÍHO PLÁNU ZA SÍDLIŠTĚM
ANO zachování ČISTĚ OBYTNÉ ZÓNY v lokalitě Na Výsluní / Kojetická
NE VÝSTAVBĚ KOMERČNÍHO CENTRA NADMĚSTSKÉHO VÝZNAMU za hřištěm a bytovými domy
NE DALŠÍMU ZAHUŠŤOVÁNÍ DOPRAVY na páteřních komunikacích – Kojetická, Mládežnická, Kostelecká; Na Výsluní, U Závor a Byškovická.
ANO ZDRAVÉMU BYDLENÍ občanů Neratovic
ANO MÍSTNÍM OBCHODNÍKŮM A DROBNÝM PODNIKATELŮM
NE KRACHU DALŠÍCH PRODEJEN V CENTRU NERATOVIC
NE změně na UNIVERZÁLNÍ zónu obytnou smíšenou, kde by Neratovice ztratily možnost ovlivnit budoucí využití okraje svého města
NE PODPOŘE SPEKULATIVNÍHO NÁKUPU POZEMKŮ NA ÚKOR OBČANŮ NERATOVIC
Děkujeme předem za čestnou a zodpovědnou volbu.

Podpisové archy si můžete stáhnout zde. Podepsat je mohou všichni občané Neratovic starší 18 let.

Související články

Back to top button