Komunální politika

Neratovická radnice chystá rozsáhlou privatizaci městských bytů

Když jsem se na jednom z předchozích zasedání zastupitelstva města Neratovice ptal starostky města, jaké plány má město s budovou s městskými byty na Kojetické 1021 (budova s poliklinikou), nedostalo se mi jasné odpovědi. Hned příští zastupitelstvo potvrdilo mé podezření, že radnice chystá rozsáhlou privatizaci městských bytů.
Ze zatím kusých informací, které máme, to vypadá, že radnice chce k privatizaci nabídnout všechny městské byty s výjimkou bytů v budově nám. Republiky 400, kde sídlí úřad a privatizace by zkomplikovala vlastnické poměry.

Privatizace by podle dosavadních informací měla být do rukou bytových družstev, která by vytvořili současní nájemníci městských bytů.

Již příští zasedání zastupitelstva bude zřejmě rozhodovat o postupu města v této věci, neboť na 14. června je svolána pracovní schůzka zastupitelů k otázce privatizace městských bytů.

Vzhledem k tomu, že již dříve byly zastaveny všechny investice do městských bytů, díky čemuž byl loňský zisk města z provozování bytů 9 milionů korun, je jasné, že radnice připravuje tuto privatizaci už vcelku dlouhou dobu.

Je špatnou vizitkou radnice, že opoziční zastupitelé se o tom dozvěděli až nyní. Přitom jde o naprosto zásadní krok, který nevratně ovlivní život ve městě v mnoha ohledech.

Tak zásadní téma má být otázkou volební kampaně. Pokud se nepletu, privatizaci městských bytů neměla ve volebním programu ani jedna z kandidujících stran, tedy ani strany současné radniční koalici. K tak naprosto zásadní věci mají voliči právo se vyjádřit přímo. A to se děje ve volbách.

Současná situace se ale jeví naprosto opačně. Jako kdyby radnice s privatizací bytů spěchala tak, aby se k ní lidé naopak nemohli vyjádřit v příštích komunálních volbách, které budou za méně než rok a půl.
K privatizaci městských bytů prostě strany radniční koalice mandát voličů nedostaly.

Související články

Back to top button