Dění ve městěKultura

Země na konci světa: vernisáž výstavy fotografií Aleše Kocourka z Patagonie v pátek 21. listopadu

Prostory Čajovničky v Zelené ulici budou od pátku 21. listopadu až do letošního silvestra věnovány výstavě fotografií pod názvem Země na konci světa.
Amatérský fotograf Aleš Kocourek, který se již od roku 1982 věnuje převážně fotografování krajiny či podvodní fotografii, na ní představí své snímky z nejjižnějšího cípu Jihoamerického kontinentu, tedy z Patagonie.
Výstavu odstartuje vernisáž v pátek 21. listopadu v 18:00.
Na výstavu zve následující pozvánka:

Země na konci světa
Tam, kde Země končí, začíná Patagonie, obrovský prostor na jihu amerického kontinentu
Místo, kde se jižní Argentina snoubí s chilskými fjordy And. Své jméno tenhle překrásný konec světa získal od jeho evropských objevitelů. Zdejší indiáni byli totiž díky drsnému podnebí statní a oproti Evropanům měřili až o 30 cm víc. V zimě si navíc obouvali velké kožešinové boty a tak vznikl název „Patagonas“ neboli „Velká tlapa“.
Páteř Patagonie představuje 2 000 km dlouhý řetězec And, avšak nejčastěji je spojována s unikátními věžemi Fitz Roy nebo Torres del Paine a nádhernými národními parky, které je obklopují.
Až na samý okraj světa vás zavedou nekonečné pláně. Když se ale zeptáte místních domorodců, řeknou vám pravý opak a otočí mapu vzhůru nohama. Tady jste na vrcholku světa!
Noc bez tmy, začátek konce, ledové hory. Pampa je drsná i rozmarná a chutná po červeném víně.

Kocourek - země na konci světa

Související články

Back to top button