Dění ve městěPříroda

Úterý 18. října, Společenský dům : Beseda o česko-slovenské rezervaci na Sumatře s promítáním

Green Life je přírodní rezervace spolku Prales dětem, kterou tito nadšenci zřídili na ostrově Sumatra v Indonésii. Zachraňují tak stále větší kus divoké přírody, která by jinak zřejmě padla pod náporem plantáží olejové palmy či pytláctví.
Díky této práci jsou na 85,5 hektarů rozlehlém území chráněny vzácné druhy živočichů, rostlin i hub. Vracejí se sem i druhy, které z oblasti už předtím zmizely, jako například tygr sumaterský.

Spolek dává práci místním lidem, kteří pracují například jako hlídky v rezervaci. Poskytuje místním dětem zdarma kurzy angličtiny spojené s enviromentální výchovou. Osvětu ale provádí i v České republice zejména mezi školními dětmi, stejně jako upozorňuje na ekologické problémy spojené s masivním pěstováním olejové palmy.

V úterý 18. října bude velká příležitost poznat tyto zajímavé lidi a dozvědět se více o jejich práci, jejich rezervaci a prostě o všem, co s činností jejich spolku souvisí také v Neratovicích.

Beseda začíná v 18:00 v Malém sále Společenského domu a nebude jen o povídání, těšit se můžete také na promítání unikátních záběrů ze sumaterské džungle.

Neváhejte přijít. Program je vhodný pro děti i dospělé.

Související články

Back to top button