Dění ve městě

Velikonoční neděle ve Mlýně pro děti i dospělé

Občanská sdružení Lobkovice, o.s. a Aktivita Neratovice spolu s restaurací Mlýn připravily na neděli 20. dubna velikonoční akci pro děti i pro dospělé.
Akce začne v 11:00 a potrvá do 17:00, kde jinde než v restauraci v lobkovickém mlýně.
Lobkovické sdružení připravilo už tradiční soutěž o nejlepší velikonoční nádivku. Už vloni měla tato soutěž velký ohlas. Letošní počasí slibuje, že v nádivkách nebudou chybět kopřivy jakožto speciální velikonoční ingredience.
K tomu pak další rukodělné aktivity jako zdobení perníčků či navlékání korálků.
Pozvala také lobkovického kreslíře a karikaturistu Vladimíra Dvořáka, aby kreslil hlavně pro děti.
Restaurace Mlýn připravila barvení vajíček a pletení pomlázek.
Aktivita Neratovice připravila dvě velikonoční soutěže pro malé děti. V rámci geopolitické rovnováhy se volně inspirovala jednou americkou a jednou ruskou velikonoční tradicí.
Dle americké tradice budou děti hledat čokoládová vajíčka, která jim pak budou odměnou, a podle té ruské budou koulet vajíčka po zemi do vytčeného cíle, za což budou také odměněny malou sladkostí.
A nakonec soutěž ve vyfukování vajec bude spočívat v tom, že dvojice budou usilovat o vyfouknutí co největšího počtu vajec v určeném časovém limitu.
Soutěž je to spíše pro dospělé, neboť první cena není vhodná pro děti. Každopádně vajíčka věnuje restaurace Mlýn, která z vyfouknutých žloutků a bílků udělá soutěžícím chutnou omeletu s domácím chlebem.
facebooková událost
velikonoce2014

Související články

Back to top button