Dění ve městě

Mlékojedská Bluegrassová párty se nadmíru povedla

Ve skvělé setkání místních obyvatel, hasičů, kteří pomáhají při povodních, i fanoušků bluegrassu z celé země, se změnil sobotní bluegrassový festival v Mlékojedech.
Tento ročník byl specifický právě tím, že se konal krátce po ničivých povodních, kdy byly některé domy v Mlékojedech ještě zaplavené. Pro místní obyvatele byl tak skvělou příležitostí se setkat se svými sousedy a setřást ze sebe stres spojený s obavami, které v nich povodně vzbudily.
Zároveň také poděkovaly místním dobrovolným hasičům i členům hasičských jednotek z jiných míst Česka, kteří ještě v těchto dnech pomáhají s čerpáním vody ze zatopených území. Dnes ráno začalo přečerpávání vody z pískovny obřím čerpadlem, které předtím bylo nasazeno v pražské ZOO.
Navíc v Mlékojedech vystupující kapely patří mezi špičky ve svém žánru. Už od začátku, kdy se postupně plácek u hráze za bývalou hospodou zaplňoval lidmi, se o tom bylo možno přesvědčit.
Vyzdvihnutí si zaslouží tvořivost a hudební vtip kapely Twisted Timber, ve které působí kontrabasista a pořadatel festivalu Petr „Pepé“ Šolc z Mlékojed. Ale i ostatní kapely ukazovaly, že dokáží svojí hudbou oslovit široké publikum nad rámec skalních příznivců hudebního žánru bluegrass.
Postupně vystoupily Country Cocktail, Giant Mountains Band, Od Plotny Skok, Vabank Unit, Twisted Timber, G Runs n´Roses, Modrotisk, Bratři Jahodové a Slávek Hanzlík a Blanket Bluegrass.
Velký zájem byl o lístky do tomboly, které se vedle dortů a řízků prodávaly u stánku místního dámského klubu Breberušky.
Slosování hlavní ceny, špičkové kytary Marten, se chopil nestor českého bluegrassu Petr Kůs. Tu si nakonec odvezla do Českých Budějovic neznámá vítězka, která ujišťovala obecenstvo, že si ji pověsí na zeď jako kus nábytku.
Akce byla velmi dobře navštívena. Odpoledne tam byl velký počet rodičů s dětmi, které pak s přicházejícím večerem střídala starší mládež.
Celkový počet návštěvníků lze jen stěží odhadnout, ale mohlo to být až tisíc lidí.
Po vystoupení fanoušky nejvíce očekávané kapely Blanket Bluegrass pokračovala po půlnoci party džemováním až do osmé hodiny ranní.
Akce se skutečně vyvedla. Stává se z ní mlékojedská tradice. Mlékojedský plácek je výborným místem pro podobné akce a zasloužil by další festivaly.
 

Související články

Back to top button