Dění ve městěKomunální politika

V Neratovicích koluje petice za referendum o zákazu hazardu ve městě

Již téměř dvě stovky občanů zatím podepsaly petici za referendum o zákazu hazardu. Zájem o petici ale roste.
Petice za referendum o zákazu hazardu v Neratovicích byla odstartována minulý víkend. Po týdnu mají organizátoři necelých 200 podpisů.
V případě, že petici podepíše 2 550 občanů Neratovic, bude se konat místní referendum o zákazu hazardu.
Tento zákaz by se týkal hlavně heren a výherních hracích automatů, netýkal by se Sportky či sázek na sportovní výsledky.
Petici iniciovala místní organizace ČSSD. Chce tak občanům Neratovic dát příležitost rozhodnout o budoucnosti heren a výherních hracích automatů ve městě. Vítá však podporu referenda od všech občanů Neratovic bez ohledu na jejich politickou příslušnost.
O referendum na toto téma usilují v současné době občané řady českých měst a městských částí. Neratovice tentokrát nemusí jako v jiných případech patřit mezi jedno z posledních měst, kde k referendu dojde, ale naopak mezi jedno z prvních.
Na stránkách Neratovin budeme pravidelně informovat o průběhu sběru podpisů, stejně jako umožníme občanům města, aby se před případným referendem vyjádřili k této otázce, ať už půjde o příznivce i odpůrce zákazu hazardu.
Mají-li občané zodpovědně rozhodnout v referendu, musí mít příležitost být součástí debaty o otázce, na kterou budou v referendu odpovídat. Musí mít možnost vyslechnout a zvážit všechna pro i proti.
Petici mohou podepsat pouze občané ve věku nad 18 let s trvalým pobytem v Neratovicích, včetně okrajových obcí, tedy Lobkovic, Mlékojed, Byškovic, Korycan a Horňátek.
Petice si můžete stáhnout kliknutím zde. Vyplněné petiční archy můžete donést na tato místa:
TOP kavárna, Masrykova 404 (Po-Pá 9:00-21:00)
Rodinné centrum Nebozez, Smetanova 1365 (Po 14:00-17:00; St 9:00-12:00 a 14:00-17:00, Pá 9:00-12:00)
Koupák Crazy Pub, Tyršova 359 (Po-Čt 17:00-24:00; Pá-So 17:00-2:00)
Mexikáno, Mánesova 1245 (Po-Ne: 10:56-23:03)
FACEBOOKOVÁ UDÁLOST
PETICE K TISKU
CEDULKA NA OBCHOD ČI RESTAURACI K TISKU

Související články

Back to top button