Dění ve městě

V Neratovicích bude otevřena lesní mateřská školka

Letos v listopadu bude v Neratovicích otevřena lesní mateřská školka Dubínek. Bude umístěna u lesíka v lokalitě Na Skalách a zpočátku bude fungovat pro dopolední docházku.
Občanské sdružení Dubínek letos získalo od Ministerstva životního prostředí finanční podporu z fondů Evropské unie, díky které získalo přes osmdesát procent financí potřebných pro zakoupení jurty od firmy Rents z Korycan a dalšího zázemí a vybavení školky.
Pozemek pro vybudování lesní školky Dubínek získal díky pronájmu za symbolickou cenu od pana Lobkowicze.
Základní myšlenkou lesní mateřské školky je umožnit dětem přirozený pohyb a přirozený tělesný i dušení vývoj díky spontánnímu objevování v přírodě. Děti se učí samostatnosti, spolupráci, ale také respektu k přírodě a z toho vyplývající ochraně životního prostředí.
Hlavní motto, které se školka snaží maximálně naplňovat, zní: „S dětmi venku za každého počasí bez zdí a plotů“. Pro opravdu extrémní počasí a také odpočinek dětí pak slouží vytápěná jurta z přírodních materiálů. Stejně jako běžné mateřské školky mohou lesní školku navštěvovat děti ve věku tří až sedmi let.
Pro více informací lze kontaktovat Hanku Ježkovou na e-mailové adrese dubinek@dubinek.cz. Dubínek také uvítá dobrovolníky, kteří by se rádi jakýmkoliv způsobem podíleli na rozjezdu školky.

Související články

Back to top button