Dění ve městě

Hospodský kvíz Neratovin: jak se bude hrát a o jaké ceny?

Hospodský kvíz Neratovin, který se bude konat ve čtvrtek  27. června od 20:00 v hospůdce Koupák, už zná ceny, o které se bude hrát.

Ceny do soutěže věnovala firma OHMS, která je dovozcem špičkových moselských vín.

Každý hráč vítězného týmu obdrží láhev sektu Lothar Kettern Riesling ročník 2010, zatímco hráči druhého týmu v pořadí dostanou víno Grans-Fassian 2011 Cuvée 9 ročník 2011.

A jak bude kvízová soutěž probíhat?

Jakmile se usadí na svá místa, představím jednotlivé týmy. Mezi názvy dosud přihlášených týmů se už nyní objevují jména jako CML (centrální mozek lidstva), takže se máme na co těšit.

Týmy obdrží formuláře, do kterých budou zapisovat své odpovědi. Po té postupně přečtu 24 otázek. Půjde vždy o trojici otázek celkem z osmi oblastí lidského vědění.

Můžete se těšit na kategorie historie, fotbal, náboženství, citáty slavných, Neratovice, hudba, jazyky, biologie, ale nečekejte žádné školní otázky.

Přibližně třetina otázek se bude týkat místních znalostí, ostatní pak budou vskutku všeobecné. Vedle otázek vyloženě záludných a rozličných chytáků  se v kvízu objeví i některé snadné otázky.

V této fázi kvízu se obvykle objevují takové neférové praktiky jako vykřikování špatných odpovědí za účelem zmatení soupeřů, ale ani ty nemohou ohrozit spravedlivý průběh našeho kvízu.

Jakmile týmy zapíší své otázky na dva totožné formuláře, jeden z formulářů odevzdají pořadatelům pro případ nutnosti zpětné kontroly. Druhý si pak každé družstvo vymění se soupeři.

Pak nastane to hlavní, a to odhalení správných odpovědí, čili fáze kvízu, kdy začínají pracovat emoce.

A samozřejmě nakonec dojde k vyhlášení pořadí a předání hodnotných cen vítězným družstvům.

Do hospodského kvízu Neratovin se stále ještě můžete přihlásit. Detaily najdete na této stránce.

Pro událost na facebooku klikněte zde.

logo-ohms

ohms

Související články

Back to top button