Dění ve městě

Těšíte na Dětský den Neratovice 2015? Bude už zítra!

V loňském roce se spolek Aktivita Neratovice poprvé rozhodl přijít s konceptem většího dětského dne v Nera-tovicích. Letos chce na ten loňský navázat.
Myšlenka, která stála za zrodem akce, byla celkem prostá. Šlo o to zapojit do pořádání akce větší počet spolků, organizací a dalších skupinek aktivních místních lidí. Proč mít hodně malých dětských dnů, když může být jeden velký? A proč by neměly i malé spolky, které nemají velké zdroje, udělat něco zajímavého pro děti.
Letos jsme tuto myšlenku ještě rozvinuli, spolků a skupinek lidí, které se na Dětském dni podílejí, je ještě více, než bylo před rokem. Vloni byla účast velmi hojná. Soutěžní kartičky si vyzvedlo přes 400 dětí, odhady celkového počtu účastníků se pohybovaly od 800 do 1 200 lidí.
Určitě pomohlo i krásné počasí, v nějž doufáme i letos. Jsme ale připraveni i na déšť, před kterým se bude možné schovat ve vestibulu městského kina či pod stany.
Druhou základní myšlenkou akce je, že i když je hlavně pro děti, rodiče a prarodiče se nesmějí nudit. Naší snahou je generace sbližovat, nikoliv oddělovat. V programu tak najdete věci, které si mohou užít nebo do kterých se mohou zapojit jak děti, tak rodiče.
Na místě, tedy ve Smetanových sadech před Městským kinem, poběží akce po dvou liniích.
Jednou bude řada soutěžních stanovišť, na nichž budou děti získávat razítka na soutěžní kartičku.
Druhou bude pódium, kde se budou střídat rozliční účinkující.
Alespoň jedno stanoviště připravuje každý spolek, který se dětském dni podílí. Jsou jimi kromě Aktivity Neratovice lesní mateřská školka Dubínek, loutkoherecký soubor Javajka, rodinné centrum Nebozez, Nízkoprahové centrum pro děti a mládež, rodinné centrum Myšák, fotbalový klub SK Roma Neratovice, parta skej-ťáků a BMXářů NeraRiders, skautský oddíl Lišák a korycanské sdružení V polích.
O další stanoviště se postarají sponzorské firmy výrobce česnekových tinktur Allivictus a společně jazykové školy Neravýuka a Easy English.
O pódiová vystoupení se postarají loutkoherci ze souboru Javajka a Čaroděj Dobroděj se svými kouzelnickými čísly. Těšit se můžete také na ukázku opravdu neobvyklého tanečního stylu Electric
Boogie či volnostylové exhibice mladých neratovických skateboardistů a jezdců na BMX kolech.
Co by to bylo za akci, kdyby na ní nebylo vystoupení hudební. V případě Dětského dne vystoupí hned dvě kapely, které by žánrově stěží mohly být rozdílnější. Zatímco kostelecký Theron dodá porci převážně osvědčených rocko-vých pecek, mladá kapela Gipsy Samplay zahraje hudbu postavenou na tradiční cikánské muzice. Na pódiu se samozřejmě budou také losovat ceny pro děti.
Více už prozrazovat nebudeme, snad jen doplníme velmi důležitou informaci, že se akce koná za podpory města Neratovice, a že dalšími sponzory jsou obchod s dámskou a dětskou módou Neramóda, Auto Kořánek, NG-IT, stavební firma BČ, s.r.o. Bohumil Červenka. Stany a pódium poskytne výrobce, prodejce a pronajímatel stanů firma Rents z Korycan.
Věříme, že si i letos společně s vámi a vašimi dětmi užijeme pohodový den plný zábavy.
ScreenShot033

Související články

Back to top button