Dění ve městě

Seminář pod názvem "Oddlužení neboli osobní bankrot" pořádá sociální odbor

Odbor sociálních věcí a školství MěÚ Neratovice zve širokou veřejnost na bezplatný seminář na téma Oddlužení neboli osobní bankrot, který ve spolupráci s ním pořádá Občanská poradna o. s. Společnou cestou a který se uskuteční v úterý 19. listopadu od 10:00.
Seminář, na kterém budou přednášet JUDr. Ondřej Načeradský a Mgr. Petra Skuhrová, se bude konat na adrese Kojetická 1021 (budova neratovické polikliniky), vchod z boku napravo.
V průběhu semináře se účastníci dozví, co je to úpadek a za jakých podmínek ho lze řešit oddlužením. S účastníky bude probrán formulář návrhu na povolení oddlužení, průběh řízení po jeho podání i to, jaká omezení čekají po dobu následných pěti let dlužníka, kterému bude povoleno oddlužení.
Přednášející se také zaměří na novinky, které přinese od 1. ledna novela Insolvenčního zákona.
Seminář je prakticky zaměřený a účastník by po jeho absolvování měl především porozumět tomu, kdy má a kdy nemá smysl žádat o oddlužení, jak vyplnit formulář návrhu na oddlužení a co lze očekávat po jeho podání.
Tyto znalosti může zúročit jak ve své práci, pokud pracuje se zadluženými lidmi, tak v případě, kdy uvažuje podáním návrhu řešit svoji vlastní situaci.
Více informací poskytnou Jiří Bohun (tel. 315 650 467) a Bc. Kamila Stuchlová, DiS. (tel. 315 650 464).

Související články

Back to top button