Dění ve městěKomunální politika

Revoluční převrat v Neratovických listech: je v nich politická diskuse (o hazardu)

V červencovém vydání Listů města Neratovice došlo k revoluční změně. Objevila se v nich diskuse, a to dokonce diskuse politická. Zabírá dokonce půl strany, tedy více než 3 % tiskové plochy.
Diskuse se týká otázky hazardu. V jednom článku, tom kratším, radní Aleš Kocourek argumentuje za zákaz hazardu. Ve druhém, tom delším, argumentuje vedoucí živnostenského odboru Danuše Skopalová pro zachování současného stavu.
Zajímavostí je, že Listy města Neratovice opomněly požádat o stanovisko iniciátora petice za referendum o zákazu hazardu v Neratovicích, tedy zástupce místní organizace ČSSD.
Jeden by očekával, že k tomuto tématu má co říci i ten, kdo přešel od slov k činům, mám-li parafrázovat nadpis článku Aleše Kocourka.
Ale tento přehmat Neratovickým listům protentokrát odpusťme. Už samotná skutečnost, že se na stránkách Neratovických listů objevila politická debata o tématu, které se města výrazně týká, je malý krok pro redakci, ale velký krok pro Neratovice.
Druhým malým krokem vpřed by mohlo být zajištění větší vyváženosti takové diskuse.
A jako třetí malý krok bych navrhoval, aby Neratovické listy informovaly také o akcích, které mají tu smůlu, že se na nich podílí protikandidát paní starostky v podzimních komunálních volbách.
Ostatně v jiných případech Neratoviny vždy vyšly Neratovickým listům vstříc a poskytly požadované materiály.
Každopádně je třeba uvítat krok správným směrem. Nemusí hned pršet, stačí, když nejdřív kape.
ScreenShot076

Související články

Back to top button