Dění ve městě

Velký zájem dětí o Pohádkový les pořádaný sdružením Dubínek

Pěknou akci pro děti uspořádalo v sobotu 28. září občanské sdružení Dubínek. Na cestu pohádkovým lesem se vydala přibližně stovka malých dětí.
Občanské sdružení Dubínek připravilo na sobotu 28. září Pohádkový les pro malé děti. Akce nakonec měla úspěch výrazně přesahující ambice samotných organizátorů.
Start byl u dětského hřiště u věžáků v Kojetické ulici, kde děti obdržely papír, na který se zapisovaly jejich úspěchy v plnění úkolů na jednotlivých stanovištích.
Hned na začátku měly kopnout míč do „branky“ vyznačené pohádkovými postavami, na dalším stanovišti spárovat pohádkové postavy a zbytek trasy již vedl na skalách.
Shazování plechovek, skládání domina, chůze po laně, shazování kuželek, slalom na koštěti či poznávání listů a plodů stromů byly některé z dalších úkolů.
Stanoviště byla osazena dobrovolníky z řad skautů a přátel členů občanského sdružení Dubínek.
V cíli pak na děti čekalo občerstvení koláčky a čajem a drobné, převážně sladké, dárky. Samy si mohly ozdobit perníčky. Na rodiče pak čekala káva a informace o lesní školce, kterou chystá Dubínek letos otevřít právě v místě cíle trasy pohádkového lesa.
Dubínek získal dotaci z evropských fondů na nákup jurty schopné provozu i v mrazivé zimě. Město Neratovice pak přidělilo dotace na nákup kamen pro jurtu.
Kapacita školky má být 15 dětí a cena by se měla pohybovat kolem 5 000 Kč měsíčně, pokud Dubínek nezíská dotace na provozní náklady školky. Má poskytovat přírodní alternativu k běžným školkám.
Každopádně akce pro děti, která měla tak trochu i projekt lesní školky v Neratovicích zviditelnit, se povedla. Dětem i rodičům se líbila.

Související články

Back to top button