Dění ve městě

Neratovická ZUŠ otevírá studium klasického tance pod vedením demisólistky baletu Národního divadla

Základní umělecké škole Neratovice se podařil husarský kroužek, když se jí na počátku školního roku podařilo získat jako demisólistku baletu Národního divadla v Praze Karolinu Cachovou – Pogatsovou pro výuku klasického tance.Studium je určeno pro dívky ve věku 5-7 let, které se budou učit klasickému tanci ve dvou skupinách o počtu 10-15. Kurzovné se bude pohybovat mezi 1 200 a 1 500 Kč za pololetí. Lekce budou probíhat v pondělí a úterý od 13:00 do 14:30 hod. v sále školy.

První talentová zkouška proběhla 16. září, druhá proběhne v úterý 17. září 2019 v sále ZUŠ. Zájemci se mohou také přihlásit telefonicky na telefonním čísle 776 146 926.

Karolina Cachová – Pogatsová v roce 1999 absolvovala studium klasického baletu pod vedením prof. Anety Voleské na Taneční konzervatoři hlavního města Prahy.

A témže roce získala angažmá v Národním divadle v Praze jako členka baletního souboru, jehož uměleckým šéfem byl Vlastimil Harapes. V roce 2006 byla jmenována demisólistkou. Tančila v pestrém repertoáru Národního divadla ve všech klasických, ale i moderních choreografiích.

Související články

Back to top button