Dění ve městě

Nebýt 17. listopadu, tak tu dnes nehrajeme… aneb koncert Sto zvířat

Nebýt 17. listopadu, tak tu dnes nehrajeme. Touto větou zahájila kapela Sto zvířat své vystoupení ve Společenském domě v Neratovicích, což byl také jediný projev připomínající, že právě k výročí 17. listopadu se koncert konal.
Dvě stovky diváků se pak oddávalo tanci a poslechu písní této populární kapely, která už od roku 1990 patří mezi stálice české hudební scény.
Kabaretně laděné pódium, muzikanti vymódění dle svých hudebních vzorů, kterými zřejmě budou britské hvězdy žánru ska The Specials či Madness. Jen zpěvačka střídala převleky.
K houpavému tanci vyzývající rytmy ska, občas zpomalující do reggae, ale obohacené o prvky řady dalších žánrů, si věkově pestré publikum hned získaly.
V rámci turné Nekrosongy kapela předvedla hlavně své starší písně. Hudba a texty plné nadhledu a vkusného humoru také pobavily.
Zatímco kapela hrála první blok svého vystoupení, diváci na tabuli instalované u vchodu do Velkého sálu vybírali písně, kterým chtějí nechat zaznít. Ty pak zazněly v další části vystoupení.
Dvě hodiny vyhrazené muzicírování Sto zvířat uběhly jako nic. Obecenstvo svoji spokojenost dávalo najevo výraznými salvami potlesku po každé písni.
Opravdu pohodová atmosféra akce s kvalitním hudebním doprovodem se musela líbit každému.

Pozvání kapely Sto zvířat na oslavy 17. listopadu byl vynikající dramaturgický tah ředitele Společenského domu Ivana Frieda.
Za něj si zcela jistě zaslouží šéf Společenského domu pochvalu, stejně jako neratovická radnice, která této formě oslav 17. listopadu kývla.
Oslava výročí tak nebyla ani ve znamení pění oslavných ód na polistopadový vývoj, ani ronění slz nad promarněnou historickou příležitostí, ale příjemného kulturního zážitku, který si dvě stovky neratovičáků opravdu užily.
A opravdu nebýt výročí 17. listopadu, a s ním spojené městské dotace, koncert Sto zvířat by se v Neratovicích asi konat nemohl.

Související články

Back to top button