Dění ve městě

Druhý festival piva v Neratovicích

2. Festival piva v Neratovicích V sobotu 9. června se v našem městě uskuteční druhý ročník Festivalu piva. Stejně jako vloni proběhne přehlídka minipivovarů ve Smetanově ulici, v parku za městským kinem. Na čepu bude více než čtyřicet druhů piv z produkce dvanácti zajímavých pivovarů, návštěvníci si budou moci pochutnat na výborných uzeninách z Polerad, prvotřídních burgerech, či kávě přímo od baristy.
Skladba piva na 2. Festivalu piva v Neratovicích (FPN) bude více než pestrá. Se svými ležáky a pivními speciály dorazí nejlépe hodnocené pivovary loňského ročníku: Chříč, Konrad a Zichovec, stejně jako další účastníci, tedy pivovary Hangár, Moucha a Česká Kamenice. Chybět nebudou ani „domácí“, tedy pivovar Kaberna a pivo Neratovák. Premiérově se letošního FPN zúčastní pivovary Cvikov, Dachovar, Falkenštejn Krásná Lípa, opravdovou specialitou pak bude účast ostravského pivovaru Konopex, který vaří výborný ležák s příměsí květu setého konopí. První české konopné pivo neobsahuje žádné psychotropní látky, naopak má vysoký obsah řady prvků, prospěšných pro imunitní systém a celý lidský organismus.
I letos bude součástí neratovické pivní přehlídky volba nejchutnějšího piva – vámi samotnými – tedy návštěvníky festivalu, ukončená slosováním hlasovacích karet o hodnotné ceny. Protože ke zlatavému moku patří dobré jídlo, rozhodli jsme se rozšířit gastronabídku o nové dodavatele: se svými klobásami, poleradskými párky, čerstvě uzeným masem, či gulášem přijede na FPN rodinné řeznictví U Pixů; se svými oceňovanými hamburgery se v Neratovicích prezentovat stánek Kaiser Franz. K dispozici budou i výborné slovenské sýry, skvělé preclíky, či škvarkové placky. Kdo má rád sladké, určitě si přijde na své u mobilní kavárny, kde bude k dispozici výtečná káva přímo od baristy, stejně jako koláče, štrúdl, nebo poctivé buchty.
O hudební doprovod se postará neratovická skupina Voras Band, pro zábavu nejmladších hostů bude připraven dětský minikoutek. Pro všechny návštěvníky pak budou k dispozici party stany s lavicemi. Sedět lze i na trávě v okolí kašny, takže kdo můžete, vezměte si deku! Bezplatné toalety pro všechny hosty jsou, stejně jako vloni, zajištěny v suterénu městského kina. Přijďte i vy v sobotu 9. června strávit příjemné odpoledne, či podvečer, do parku ve Smetanově ulici. Vstup na Festival piva v Neratovicích je zcela zdarma.

Související články

Back to top button