Dění ve městě

Na kontroverzní debatu o náboženství zve občanské sdružení Aktivita Neratovice

Civilizovaný myšlenkový střet v podobě debaty mezi náboženstvím a ateismem připravilo občanské sdružení Aktivita Neratovice. Uskuteční se ve čtvrtek 20. února od 19:00 v prostorách TOP Kavárny v Neratovicích.
Za ateistickou stranu bude hovořit Pavel Šanda (autor článku), redaktor Neratovin a člen o.s. Aktivita Neratovice. Za stranu náboženskou Olin Kadlec, neratovický kazatel Církve bratrské.
Debata proběhne tak, že k dohodnutým tématům se vyjádří každý z řečníků a nakonec dostane prostor k dotazům či vyjádření názorů také přítomná veřejnost. Řečníci se budou vyjadřovat k otázkám týkajícím se náboženství a jeho přesahu do dnešní společnosti.
První otázkou bude, zda je náboženství v dnešní době potřebné a zda je či není náboženství jen „opium lidstva“. Dále se bude hovořit o vztahu mezi vědou a vírou. Jsou vzájemně slučitelné či nikoliv? Lze vědu a náboženství smířit, mohou koexistovat?
Otázka rodiny, homosexuality a umělých interrupcí slibuje zajímavý střet dvou pohledů na tyto otázky, které pronikají i do politických debat.
A právě otázka vztahu náboženství a politiky je hned dalším tématem, které může být předmětem ideového sporu, přičemž ani jedna strana se nevyhýbá ani otázce církevních restitucí.
Posledním tématem má být otázka pozice náboženství v sekulární společnosti, zejména pak náboženské tolerance v multikulturní společnosti.
Debata každému ze zúčastněné veřejnosti slibuje řadu nových informací, neotřelých myšlenek a argumentů. A pro ty, kdo mají zájem o vědění a dění kolem nás, i zajímavý způsob strávení čtvrtečního večera. Vstupné je zdarma.
Občanské sdružení Aktivita se chystá na tuto debatu navázat dalšími zajímavými setkáními.
Událost na facebooku
Debata_náboženství

Související články

Back to top button