Dění ve městě

Rodinný hudebně-divadelní Festiválek pod Ořechem v Korycanech

Každoroční korycanský Festiválek Pod ořechem se letos uskuteční v sobotu 27. července od 15:30 na místním hřišti. Vystoupí na něm Anpu divadlo, kapely 5kg, The Lazy Pigs, Eridu a Majerovky.
Divadlo ANPU vedené Belou Schenkovou, známou mimo jiné ze spolupráce s bratry Formany, vychází z tradice kočovného divadla kombinujícího různé divadelní žánry od činohry po divadlo loutkové. Lze jej také charakterizovat jako experimentální výtvarné divadlo.
Na Festiválku Pod ořechem sehraje pohádku Čertův švagr, která jistě zaujme nejen děti.
K tomu se můžeme těšit na tzv. Le Chambre Separé – divadlo pro jednoho diváka. Na to jsou připravena dvě představení dle věku diváka. Pro dětského diváka bude připravena „rychlopohádka“ O červené karkulce, dospělí se mohou těšit na erotický kabaret.
Domovskou kapelou festivalu jsou bigbítoví 5 kg, o nichž jsme nedávno psali v souvislosti se srpnovým festivalem Letní společná koupel.
Dále vystoupí kapela The Lazy Pigs, složená z Američanů žijících v Evropě. Svůj žánr charakterizují jako old time music, což by se dalo volně přeložit jako hudba starých časů. Jedná se jakousi kombinaci country a blues.
Jejich sestava se mění, ale v Korycanech se můžeme těšit přinejmenším na trojici Dalton Stansbury na banjo, kytaru a housle, Andrew Pitts na kontrabas a zpěvák a kytarista Jimmy Bozeman.
Kapela Eridu je trio kolem kytaristy Honzy Krajníka, občas označovaného za kytarového guru Liberecka. Dříve se kapela jmenovala N.O.C.
Kapela usiluje o autentický hard rock 70. let, včetně analogového zvuku. To potvrzuje také jejich letošní debutové album pod názvem Lucifer’s girl.
Majerovky, dříve Majerovy brzdové tabulky, působí na naší scéně od roku 1986. Na svém účtu mají pět řadových alb.
Specifický zvuk kapely vzniká využití celé škály hudebních nástrojů – saxofonů, klarinetu, mandocella, elektrické kytary, violoncella, bezpražcové baskytary a bicích v rukách čtyř multiinstrumentalistů.
Vynikající zpěv má na svědomí Alice Holubová, známá ze své domovské kapely Hradišťan. Hudba Majerovek stojí žánrově na pomezí folkrocku a world music.
Festival v nejodlehlejší městské části Neratovic si dává za cíl být rodinnou akcí, kam mohou přijít a vychutnat si jej i rodiny s dětmi. Proto festival začíná v 15:30 a poslední kapela zahajuje své vystoupení už ve 20:00.
festivalek_pod_orechem

Související články

Back to top button